Головна » Освіта » Секрети пам'яті

Секрети пам'яті

27.01.2017 в 08:41 переглядів: 475 коментарів: 0 Освіта
Пам'ять - велика властивість, без якого важко уявити собі життя людини. Завдяки пам'яті ми використовуємо в повсякденному житті свій власний досвід і досвід попередніх поколінь. Чи можна якось поліпшити її? Від чого вона залежить? Спробуємо відповісти на ці питання.

Пам'ять короткочасна і довготривала

Пам'ять буває двох видів - короткочасна, або оперативна, і довготривала. Студенти під час сесії примудряються за ніч «запхати» в свою пам'ять величезна кількість відомостей, які випаровуються відразу після іспиту. Хворі з так званої старечої забудькуватістю в найдрібніших подробицях пам'ятають події, що відбувалися в ранньому дитинстві або багато років тому, але не в силах утримати в голові те, що було півгодини тому.

Можливості пам'яті безмежні. Вважається, що доросла людина може запам'ятати від двадцяти до ста тисяч слів. Є люди, що володіють феноменальною пам'яттю. Олександр Македонський пам'ятав імена всіх своїх воїнів. Академік Абрам Йоффе знав напам'ять всю таблицю логарифмів. Моцарту достатньо було почути музичний твір один раз, щоб виконати його і записати на папері. Прослухавши «Мизерере» Аллегрі (в 9 частинах), він зумів по пам'яті записати всю партитуру цього твору, яка зберігалася Ватиканом в таємниці. При другому прослуховуванні Моцарт виявив у своєму записі лише кілька невірних нот. Такий же музичною пам'яттю володів і Сергій Рахманінов. Диригент Артуро Тосканіні пам'ятав кожну ноту з 400 партитур. Уїнстон Черчілль знав напам'ять майже всього Шекспіра. Домінік О`Брайен з Великобританії зумів запам'ятати розташування перетасувати карт однієї колоди за 38 секунд. Білл Гейтс пам'ятає сотні кодів створеного ним програмного мови.

Людина починає запам'ятовувати вже в утробі матері

На думку вчених, пам'ять у людського плода починає працювати через 20 тижнів після зачаття. Під час тестів через живіт матері посилався звуковий сигнал, який зародок міг чути; потім за допомогою ультразвукового сканера проводилася перевірка реакції. З'ясувалося, що зародок реагує на шум, злегка рухаючи тілом або ногами. Правда, після п'ятого сигналу, він «звикав» до повторюваного звуку і міг його ігнорувати. При повторному ж посиланні сигналу через 10 хвилин і навіть через добу, зародок без праці розпізнавав знайомий звук. Вчені вважають, що людина в принципі може згадати те, що з ним відбувалося в утробі матері.

Пам'ять індивідуальна

На пам'ять впливає безліч факторів. Хтось краще запам'ятовує те, що побачив, хтось - що почув. У таких випадках говорять про зорової або слухової пам'яті. Краще запам'ятовується предмет, що викликає інтерес. Загальновідома стійкість пам'яті почуттів. У стані емоційного підйому з пам'яті іноді викликаються речі, здавалося б, давно забуті. Дуже важлива мотивація. Людина, яка вважає себе абсолютно нездатним до мов, потрапивши в чужій країні в стресову ситуацію, коли питання стоїть про фізичне виживання, запросто вивчають мову. Багато в чому здатність до запам'ятовування залежить від тренованих. Британські вчені за допомогою спеціального сканера досліджували лобову частку головного мозку, яка завідує переміщенням в просторі, у шоферів таксі і представників інших професій. Виявилася, що вона розвинена у таксистів набагато більше. Мало того, чим краще водій орієнтується в місті, ніж більш коротким шляхом він може проїхати з одного місця в інше, тим більше за розміром лобова частка його мозку. При цьому обсяг сірої речовини в цілому не змінюється, воно просто розподіляється по іншому.

Неуважність - не ознака поганої пам'яті

З поганою пам'яттю нерідко плутають неуважність. Але розсіяні люди насправді просто занурені в свої думки, їх увагу саме сконцентровано, але на чомусь іншому, а побутова інформація їм нецікава. Часто за порушення пам'яті приймається неуважність, викликана перевтомою, наслідками хвороби, тобто станом, в якому в даний момент знаходиться людина. Ослаблення пам'яті перешкоджають запахи. Це пояснюється сусідством центру нюху з «пам'ятною» зоною мозку. Гостра реакція пам'яті на запахи, мабуть, запрограмована: роль запахів у виживанні стародавньої людини була дуже велика.

З віком пам'ять погіршується не завжди

Скарги на погану пам'ять частішають після 40 років і тим більше в літньому віці. Насправді, це не зовсім так. Просто після закінчення активного навчання відпадає потреба щось заучувати, пропадає навик напружувати пам'ять, і вона «детренируется». Актори, яким доводиться вчити нові ролі все життя, і в старості справляються з довгими текстами. Зараз в деяких країнах, наприклад, в Німеччині і США, все частіше люди, вийшовши на пенсію, вступають до університетів (зазвичай на гуманітарні факультети), цілком успішно займаються і здають іспити нарівні з юними однокурсниками.

Уміння забувати

Все пам'ятати неможливо. Уміння забувати має величезне значення у виживанні людей. Мозок повинен освобожда
Володимир Щербаков

http://BeautyTime.ru
Важливо:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL