Головна » Освіта » Сербська і хорватська - дві різні мови!

Сербська і хорватська - дві різні мови!

28.01.2017 в 08:34 переглядів: 462 коментарів: 0 Освіта
Як фахівець з культури Хорватії з 25-річним досвідом роботи я був дещо стурбований, побачивши посилання "сербсько-хорватська мова" на вашому сайті. Не існує ніякої"сербохорватської" мови. Сербська і хорватська - це дві окремих мови, які визнані в усьому світі вже багато років. Австралія, наприклад, взагалі не визнає назви "сербсько-хорватська" для мови.

Це правда, що сербська і хорватська мова дуже схожі, в них використовуються однакові особисті займенники і 7 відмінків, але у цих двох мов - два різних алфавіти і тисячі різних іменників, включаючи такі загальні, як назви місяців і навіть слова "книга" і " бібліотека ". Більш того, тисячі слів у двох мовах мають просто різне значення. Сербська від хорватської відрізняється більше, ніж норвезька від шведської, і фламандська або нідерландська від ряду європейських мов.

Назва "сербсько-хорватська" широко використовувалося протягом всієї історії Югославії в політичних цілях: з'єднати південних слов'ян в один народ, зазвичай без успіху. Загальне уявлення про єдину мову для південних слов'ян можна отримати, подумки повернувшись в середину дев'ятнадцятого століття, за часів Сербського Королівства (1929-1934). Сербські ортодоксали робили все для того, щоб насадити народам Боснії, Хорватії і навіть Словенії свою мову. І незважаючи на це багато вчених (Радослав Бошкович, 1935; Юліє Беншіч, 1939; Петар Губеріни і КРУЗ Крстчіч, 1940) продовжували визнавати дві мови. Професор Банач пише: "Сербський екавіан (діалект сербської мови. Прим. Д. Ловерманн) був оголошений офіційною мовою Югославії, часто - з кириличним алфавітом". Після другої світової війни, надії, покладені на Революцію, зникли, і "сербсько-хорватська" мова була знову, на думку проф. Банача, "щеплена за всіма правилами марксистської категоричності". Уряд, Партія, армія і ЗМІ були зобов'язані використовувати "сербохорватську" мову, яка була більше схожа на сербську, тільки алфавіт був на основі латини. Єдина причина існування "сербохорватської" мови була політика штучної Югославії, силою об'єднана проти більшості населення.

Югославія заникла. Але ні штучна мова, ні штучні межі, ні сам Слободан Мілошевич - ніщо не зможе виправити історичну помилку під назвою "Югославія". Вчені та професійні організації перестали використовувати термін "сербсько-хорватська".

У разі, якщо ви думаєте, що мій голос - один в глушині лісу, я хотів би послатися на шанованих мною колег: Лука Будак (Luka Budak) (голова відділення культури Хорватії з університету Macquarie в Сіднеї), Іво Банач (Ivo Banac) ( професор Єльського університету), Бісерка буде потрібно і Міхаель Везіліч (з інституту щодо захисту мов), Івана Кухар (Ivana Kuhar) з радіостанції "Голос Америки", а також факультет іноземних мов в Загребському університеті і всю команду Хорватської Академії наук і мистецтв. Всі ми розмовляємо англійською та ніхто з нас не знає "сербохорватської". Я впевнений, що National Geographic перестане вживати назву неіснуючого мови, яка по суті є сербською.
http://www.lingvisto.org
Цікава інформація:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL