Головна » Економіка » Що буде з доларом, зарплатами і цінами до кінця року

Що буде з доларом, зарплатами і цінами до кінця року

04.10.2016 в 08:59 переглядів: 332 коментарів: 0 Економіка
Експерти обіцяють українцям стабільну гривню, приріст зарплат і зниження рівня безробіття до кінця 2016- го.

До Нового року українців чекають потолстевшій на 1000 грн гаманець (+ 22% за рік), підвищення цін на 12%, подорожчання долара на 1,5 грн (до 26,8 грн / $) і на 4,3 грн (+ 22% ) - бензин. Серед позитивних змін - збільшення кількості робочих місць: економіці країни додатково знадобляться приблизно 23-25 ​​тис робочих рук. Про це повідомляє Сегодня.


Становили прогноз експерти Андрій Забловський (Рада підприємців при Кабміні), Павло Мельник (аналітагентство MPP Consulting), Микола Івченко (ГК Forex club) і Валентин Землянський (Центр світової економіки і міжнародних відносин.)

Що збулося

У III кварталі експерти вже передбачили курс долара, ціну газу і бензину. Але завищили рівень інфляції: вони прогнозували 7,5%, але реальність виявилася приємніше - зараз ми маємо 4,5% з початку року, а з урахуванням вересня очікується не більш 6%. Вгадали вони з безробіттям - прогнозували 9,3%, а по факту - 9%, але занизили рівень середньої зарплати - прогноз був 5020 грн, факт - 5202 грн. До слова, офіційні прогнози інфляції виявляються нижче експертних третій квартал поспіль. Це, на думку Землянського, може бути свідченням того, що Держстатистики занижує фактичне зростання цін: "У розрахунок беруться найдешевші товари і послуги, а не середні. Тому наші цифри точніше ", - вважає аналітик.


макропоказники

Держборг, що виріс на 200 млрд грн, продовжить збільшуватися - через те, чтоУкраіна вже отримала третій транш МВФ ($ 1 млрд), а також випустила ОВДП (цінні папери) під гарантії уряду США на $ 1 млрд. Прискориться і інфляція: за словами Івченка - через підвищення цін на електроенергію та інші послуги ЖКГ, а також з-за традиційного осіннього подорожчання продуктів. "Досягти запланованого в бюджеті показника інфляції в 12% ми зможемо лише за сприятливої ​​тенденції на світових ринках і гарний урожай", - впевнений Мельник. Прогноз експертів: до кінця року інфляція складе 16%.

Що стосується курсу гривні до долара, то ряд експертів говорять про 27-27,5 грн / $. Такий курс складеться через те, що необхідно закуповувати паливо до отопсезону, а ціни на світових товарно-сировинних ринках, де ми продаємо зерно і руду, залишаються низькими. Чи не вселяє оптимізм поки і повільне зростання нашої і світової економіки. Забловський ж, навпаки, прогнозує курс 26-26,5 грн: він упевнений, що транш від МВФ і надходження валютної виручки від нового врожаю стабілізують валютний ринок після недавньої девальвації гривні, викликаної переважно спекулятивними факторами.

Робота і зарплата

До кінця року середня зарплата може перевищити $ 200, або додасть 235 грн до ставок грудня-2016. На думку Забловського, зростання пов'язане з підвищенням соцстандартів, а також зростанням ділової активності в країні. Реальне безробіття в країні залишається досить високою (9-10%). Івченко впевнений, що рівень безробіття вище 9%, починаючи з 2014 р, - показник небезпечний. А вийти з цієї ситуації можна, лише розвиваючи малий і середній бізнес і не заважаючи людям самоустраіваться.

"Розраховувати в таких умовах необхідно тільки на себе. Криза часто є хорошим моментом для відкриття власної справи. Тільки за допомогою такої моделі ми зможемо впоратися з високим безробіттям. Сподіватися на самостійне вирішення кризи на ринку зайнятості не стоїть ", - впевнений Івченко. А Забловський додав, що реальне поліпшення із зайнятістю населення почнеться, коли буде стабільне економічне зростання, а інвестклімат покращиться. Відбудеться ж це не раніше 2017 р

Паливо

Бензин до кінця року стане дорожче, ніж зараз, максимум на 5-6%. Це пов'язано з девальвацією гривні, так як ціни на нафту поки стабільні, вважає Забловський. А ось газ не може бути дешевше $ 200 за 1000 куб. м: попит на нього в цей період буде зростати в світі. "Погіршить ситуацію і озвучені прогнози про суворої зими", - додав Землянський. В цілому можна зробити висновок, що в найближчі три місяці життя трохи подорожчає, але буде досить стабільною.

Раніше повідомлялося, що в Україні можуть подорожчати молочні продукти.

http://finance.bigmir.net/news
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL