Головна » Економіка » Що чекає українців після перерахунку субсидій

Що чекає українців після перерахунку субсидій

04.11.2016 в 13:57 переглядів: 377 коментарів: 0 Економіка
Підвищення мінімальних зарплат, яке обіцяють українцям вже з 2017 року, передбачає істотну економію на субсидії. Але чи всім це вигідно?

У Кабінеті міністрів заявили, що з 1 січня 2017 року українцям істотно піднімуть мінімальні зарплати - з 1600 до 3200 грн.

За рахунок цього на субсидії планують заощадити мільярди гривень, а скорочення соціальних нормативів призведе до того, що допомога буде надаватися на менший обсяг ресурсів, пише Сегодня.

П'ять мільярдів економії

Відомо, що розмір субсидії залежить від доходу сім'ї та обчислюється за формулою: дохід одного члена сім'ї / два прожиткових мінімуми * 15% * загальний дохід сім'ї. Отримана сума - обов'язковий платіж. Все, що більше цієї суми, покриє субсидія. Але тут важливо відзначити, що витрачати можна рівно стільки, скільки передбачено соціальними нормативами. За кожен "зайвий" кубометр води, калорій тепла або ват * год електроенергії платити доведеться по повній вартості.

Наприклад, середня зарплата в Києві приблизно 8200 грн. Загальний дохід сім'ї з двох дорослих з середніми зарплатами і двох дітей - 16400 грн. Дохід на одного члена сім'ї - 4100 грн. Обов'язковий платіж можна розрахувати за формулою:

Згідно із затвердженими Кабміном нормативам, така сім'я повинна жити до квартири площею не більше 89 квадратних метрів, використовувати 17,6 кубометра газу, 9,6 кубометра холодної води, 6,4 кубометра гарячої води і не більше 180 кВт * год. Для того, щоб в Києві оплатити таку норму, доведеться заплатити 3891 грн. Отже, субсидія для сім'ї з середнім достатком буде на рівні 300 грн за умови, якщо вони не більше, ніж наказано нормативами.

Важливий момент полягає в тому, що майже 40% працюючих українців декларують мінімальний дохід (1450 грн). Якби ця ж сім'я жила на мінімалку, розмір їх субсидії досяг би 3156 грн, а обов'язковий платіж за комуналку склав би всього 435 грн.

Уже в січні наступного року, як заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман, мінімальна зарплата підніметься до 3200 грн. Отже, менше цієї суми жоден працюючий українець отримувати не буде. А це означає, що субсидії для сімей на мінімалки перерахують - субсидію для них уріжуть, а розмір обов'язкового платежу - збільшать. Правда, станеться це тільки після закінчення опалювального сезону - в травні наступного року. Для тих, хто і так декларував дохід більше 3200 грн, розмір субсидії не зміниться.
http://finance.bigmir.net/budget
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL