Головна » Економіка » Що нам прогнозують?

Що нам прогнозують?

21.11.2016 в 14:11 переглядів: 270 коментарів: 0 Економіка
Економіст Іван Нікітченко зазначає, що український експорт знижується швидше, ніж імпорт. "Це пов'язано з тим, що наша країна поки не може гідно конкурувати на міжнародних ринках після втрати російського ринку збуту. Крім того, удар по експорту завдало зниження його обсягів до Китаю і Туреччини. Туди Україна в основному продавала метал. І в підсумку китайці зараз нарощують своє виробництво, а турки знизили споживання через кризу ", - говорить експерт.

На його думку, Україна довго буде мати проблеми з низьким обсягом експорту, оскільки не може запропонувати за кордоном високотехнологічну продукцію: "Подивіться, що ми продаємо. В агросекторі - в основному це сировина начебто пшениці, а могли б запропонувати готові вироби. Реально не торгуватиме металопрокатом, а, наприклад, обладнанням. Адже всім відомо, що додана вартість товару дає більше доходу ".

Президент Украналітцентра Олександр Охрименко прогнозує, що до кінця року 7% падіння експорту вдасться компенсувати за рахунок того, що взимку підуть вгору ціни на зерно і вже дорожчає залізна руда. "У фізичному обсязі Україна імпортувала на 20% зерна більше, ніж рік тому, це говорить про завоювання нових ринків збуту, - аналізує Охріменко. - А ось в грошах виручили за зерно стільки ж, скільки і рік тому, через зниження його вартості на світових ринках ". Що стосується зростання імпорту енергоносіїв з Європи, то експерт каже, що це пов'язано з повною відмовою від закупівель російського газу і придбанням його по реверсним схемами - тепер російський газ йде до нас із Заходу. Також стала більше частка білоруського бензину і дизпалива, а російського - менше.

При цьому Іван Нікітченко вважає, що, незважаючи на стискання обсягів експорту та імпорту, бити на сполох поки не варто: "Якщо в майбутньому році вдасться уникнути різкої девальвації гривні, то експорт та імпорт збережуться на нинішньому рівні. А з урахуванням того, що економіка поки що не оговталася від кризи, збереження обсягів експорту та імпорту - зовсім непогано. Тобто це дозволить економіці і далі йти на поправку ". Охріменко також бачить майбутнє в інтеграції з Європою: "Крім агросектора, де практично вдалося досягти стелі поставок, Україна знаходить своє місце у виробництві та постачанні комплектуючих, побутових товарів з пластмаси. Залишиться і частка в експорті металу ".

Найменший торговий оборот у України за 10 місяців цього року зафіксовано з Гондурасом: ми продали їм товарів за все на $ 10,2 тис, далі йдуть Уругвай - $ 12,2 тис і Ямайка - $ 18,1 тис Найменше товарів ми купили в Палестині - на $ 1,6 тис, в Габоні і Нігері, відповідно, на $ 800 і $ 100. За словами експертів, мова, швидше за все, йде про разові закупівлі в портах або аеропортах, це можуть бути продукти і побутові товари.

Нагадаємо, президент Порошенко підписав Закон Про ратифікацію Угоди про зону вільної торгівлі між Україною та Канадою, підписаного сторонами в липні поточного року. Реалізація положень документа сприятиме розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва між Україною і Канадою.

 
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL