Головна » Наука і технології » Що таке гнучкі смартфони і чого нам чекати від них в майбутньому

Що таке гнучкі смартфони і чого нам чекати від них в майбутньому

20.11.2018 в 19:06 переглядів: 150 коментарів: 0 Наука і технології

Не так давно китайська компанія Royole представила перший в світі гнучкий смартфон. На думку журналістів, нова технологія стане трендом в світі мобільних пристроїв вже в самому найближчому майбутньому. Але чи так це насправді?З моменту появи сенсорних планшетів виробникам смартфонів не дає спокою ідея поєднати обидва гаджета в один девайс, який поєднував би в собі переваги відразу двох пристроїв. У 2018 році гнучкий смартфон як ніколи став реальний. Як же інженерам вдалося втілити цю ідею в життя і чого варто чекати від цієї технології в майбутньому?

Чутки про те, що на ринок пристрій може вийти з гнучким сенсорним екраном ходять з 2010 року - саме тоді журналісти стали знаходити патентну інформацію про можливі девайси, які планували випустити Samsung і Apple. Почасті такі гаджети все-таки були запущені на ринок, але їх не можна було зігнути прямо в руках і тим самим перетворити смартфон в планшет. 

Першою компанією, що представила прототип гнущего смартфона, стала Nokia. Її модель 888 так і не надійшла у виробництво, але виглядала інноваційно: мобільний пристрій можна було перетворити в браслет і носити на руці.
Іншою компанією, що працювала над концертами подібних девайсів, стала Lenovo, але і її гаджет не був реалізований в масовому масштабі. Проте, технологія в 2018 році все-таки вийшла на ринок, але за рахунок чого вона стала можливою?
 

Реалізувати гнучкий смартфон вийшло завдяки використанню еластичного захисного скла, яке може згинатися на 180 градусів, а також полімерних матеріалів. Що стосується внутрішніх компонентів, то вони були значно зменшені. Складніше було з батареєю, але тут в лідери серед виробників вийшов Panasonic, створив гнучкий акумулятор товщиною 0,55 міліметрів і вагою менше одного грама. Ці технології дозволили китайської компанії Royole випустити в продаж перший у світі розкладний смартфон Flexpai, який хоча і вразив, але все-таки не збентежив журналістів The Verge. 
 

Головне достоїнство гнучких девайсів - здатність поєднувати в собі відразу два гаджета, смартфон і планшет. Таке рішення допомагає компаніям більш організовано підходити до реалізації різних функцій пристрою: наприклад, деякі з них можуть бути доступні лише в форматі планшета, а деякі - тільки у варіанті смартфона. З мінусів - великі габарити і вага, а також сумнівна надійність девайсів. Хоча Royole і обіцяє користувачам, що Flexpai може витримати 25 тисяч згинань, невідомо, що з ним станеться після цього і у скільки може обійтися ремонт пошкодженого скла. 

Успіх нової технології цілком залежить від сміливості самих виробників. Очевидно, що перше покоління таких пристроїв, головним представником яких вже став Royole Flexpai, стане проривом, але мріяти придбати її будуть небагато з-за мінусів начебто великої ваги, розміру, сумнівів у надійності пристрою, а також високою ціни (мінімум - 1400 доларів). Технологія потребує вдосконалення, на яке потрібен бюджет і інтерес ринку. Інтерес до пристрою у користувачів є, але чи вистачить хоробрості у інших виробників вкладати кошти в її розвиток?

джерело
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL