Головна » Різні новини » Штучний інтелект врятує пожежних в палаючих будівлях

Штучний інтелект врятує пожежних в палаючих будівлях

17.08.2016 в 06:37 переглядів: 173 коментарів: 0 Різні новини
Коли пожежний пересувається всередині палаючої будівлі, AUDREY відправляє оповіщення через мобільний пристрій або шолом віртуальної реальності.

Фахівці NASA оголосили про запуск проекту, в якому штучний інтелект допоможе пожежним вижити. Система буде відслідковувати команду рятувальників і давати рекомендації з безпеки кожному з членів бригади під час небезпечних робіт. Про це повідомляє офіційний сайт Лабораторії реактивного руху NASA. Проект отримав назву AUDREY.


Усередині будівлі, що горіла пожежники можуть покладатися тільки на свою інтуїцію і 5 почуттів. Але останні розробки Лабораторії реактивного руху NASA (JPL) здатні змінити ситуацію за допомогою штучного інтелекту (ІІ). Він може збирати дані про температуру, газах і розпізнавати інші сигнали небезпеки в палаючому будинку, направляючи команду пожежників найбільш безпечним шляхом.

Проект AUDREY може відстежувати всю команду пожежників, посилаючи відповідні сигнали окремим особам, роблячи рекомендації про те, як вони могли б працювати разом.

"Коли пожежний пересувається всередині палаючої будівлі, AUDREY відправляє оповіщення через мобільний пристрій або шолом віртуальної реальності", - говорить Марк Джеймс, провідний вчений проекту.

AUDREY буде інтегрований з Інтернетом речей (IOT). Технологія винаходу дозволяє працювати з переносними датчиками на одязі пожежників. Вона визначає GPS місце розташування людини, рівень тепла в інших приміщеннях, наявність небезпечних хімічних речовин і газів, а також отримує супутникові знімки місця розташування.

"Коли пожежний пов'язаний з усіма цими датчиками, то пристрій AUDREY стає його ангелом-хранителем, - запевняє Едвард Чоу, керівник Управління цивільної програми JPL і керівник проекту. - Завдяки зібраним даними, пожежний знатиме, що в сусідній кімнаті, наприклад, скоро провалиться підлогу і туди не варто йти ".

Технологія також дозволяє системі фільтрувати зібрану інформацію для кожного окремого користувача, відправляючи тільки актуальні для нього дані.

Чоу додає, що якість і кількість даних має ключове значення для ефективного функціонування ІІ. "Ми використовуємо більш складні механізми моделювання розумових процесів людини, ніж традиційні системи ШІ. Це дозволяє нам надавати пожежним більш точну інформацію ", - говорить він.

AUDREY є частиною програми підтримки фахівців оперативного реагування (NGFR), яку Міністерство національної безпеки США запустило в 2015 році.

Презентація технології відбулася в червні в Сан-Дієго. Тоді програма отримувала дані від різних датчиків і відправляла рекомендації з безпеки на мобільний пристрій. У наступному році плануються випробування проекту в польових умовах.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що штучний інтелект провалив тест на здоровий глузд.

http://techno.bigmir.net
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL