Головна » Різні новини » Штучний інтелект зміг класифікувати твори мистецтва

Штучний інтелект зміг класифікувати твори мистецтва

17.08.2016 в 06:40 переглядів: 245 коментарів: 0 Різні новини
Вчені з Лоуренсовского технологічного університету створили комп'ютерний алгоритм, здатний самостійно класифікувати твори мистецтва.

Робота опублікована в журналеACM Journal on Computing and Cultural Heritage, її короткий зміст наводиться в прес-релізі університету, який з'явився на сайті Eurikalert!

Створена авторами програма класифікувала близько 1000 картин, що належать перу 18 сучасних і 16 класичних художників. Аналіз грунтувався на алгоритмі (WND-CHARM), розробленому для вивчення біомедичних зображень. Він мав на увазі визначення для кожної з картин близько чотирьох тисяч числових параметрів.

Програма аналізувала форми, текстури, вираженість кордонів, квітів, статистичний розподіл інтенсивності пікселів і фрактальні властивості на зображенні. Одним з ключових етапів аналізу було попередньо поділ кольорів на зображенні на класи, згідно їх сприйняття людським оком. Цей поділ дозволяло нівелювати різницю в перенесенні кольорів на цифрових копіях, а іноді навіть погану збереженість творів.

Після визначення для кожної картини безлічі параметрів, їх піддавали кластерному аналізу. На його основі програма становила Кладограмма - дерево схожості різних художників.

Незважаючи на те, що алгоритм працював без участі людини, результат дуже добре узгоджувався з загальноприйнятою історичної класифікацією образотворчого мистецтва.

Наприклад, художники Раннього Відродження - Ботічеллі, Гірландайо і П'єро делла Франческа кластерізованний окремо від майстрів Високого Відродження - Рафаеля, Мікеланджело і Леонардо. Окремою групою кластерізованний і представники Північного Відродження - Ян ван Ейк, Дюрер і Брейгель. Подібним чином були згруповані і інші художники.

Раніше систему штучного інтелекту, спрямованого на аналіз зображень, представила компанія Google. Програма також навчалася самостійно і спромоглась, наприклад, знаходити на зображеннях котів.
http://techno.bigmir.net
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL