Головна » Економіка » Швеція може завадити будівництву Північного потоку-2

Швеція може завадити будівництву Північного потоку-2

15.12.2016 в 08:32 переглядів: 304 коментарів: 0 Економіка
Два суб'єкта місцевого самоврядування збираються відмовити компанії Nord Stream 2 AG в оренді портів, розташованих на їх територіях.

Влада шведського острова Готланд намір відмовити компанії Nord Stream 2 AG в оренді порту в злити для робіт по будівництву газопроводу Північний потік-2 з Росії до Німеччини по дну Балтійського моря, повідомляють місцеві ЗМІ з посиланням на дані з регіонального технічного комітету Готланду.

"Ми відмовимо в оренді порту компанії Nord Stream 2", - заявив голова комітету Томмі Гарделла. Голосування з питання відбудеться в комітеті 15 грудня.

Почекати з підписанням договору про оренду свого порту Nord Stream 2 вирішили і влади міста Карлсхамна.

"Ми вважаємо, що мовчимо процес і заморозимо угоду з тим, щоб обговорити ще раз питання після нової інформації, отриманої вчора", - сказав в середу, 14 грудня, шведському телеканалу SVT глава адміністрації міста Пер-Ула Матссон.

Плани муніципалітетів стали відомі після зустрічі їх представників з главою МЗС Швеції Маргот Валльстрем і міністром оборони країни Петером Хультквістом, що пройшла 13 грудня.

За підсумками зустрічі Хультквіст сказав журналістам, що "згідно з зробленим оцінками, використання портів робить негативний вплив на шведські воєнно-політичні інтереси, і ми проінформували місцеві влади про це".

"Уряд не може впливати на рішення, що відноситься до відання місцевого самоврядування. Тільки місцева влада може прийняти рішення про надання в оренду своїх портів ", - сказала Валльстрем.

Тому, продовжила вона, пройшла зустріч носила інформаційний характер, під час якої уряд поділилося своїми оцінками і планами в зв'язку з будівництвом газопроводу. Валльстрем також сказала, що "загальна оцінка полягає в тому, що проект Північний потік-2 складно зупинити".

Остаточне рішення з цього приводу планується прийняти не раніше лютого 2017 року. Повідомляється, що будівельникам газопроводу знадобляться для оренди чотири порти, розташовані на острові Готланд і в місті Карлсхамн на півдні Швеції. Місцева влада там, за повідомленнями ЗМІ, до зустрічі в уряді були налаштовані позитивно до проекту, так як він дозволяє створити робочі місця і збільшити надходження коштів до місцевих скарбниць.

Нагадаємо, 13 грудня глава НАК Нафтогаз України Андрій Коболєв заявив, що проект Північний потік-2 на даний момент заморожений. У середу, 14 грудня, глава Газпрому Олексій Міллер, навпаки, заявив про те, що російська сторона не бачить ризиків для фінансування газопроводу. За його словами, проект йде строго за планом, а всі учасники підтвердили свою участь в проекті Північний потік-2.
Важливо:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL