Головна » Здоров`я » Скільки і як потрібно спати

Скільки і як потрібно спати

26.05.2016 в 14:31 переглядів: 508 коментарів: 0 Здоров`я
Для того, щоб висипатися, організму необхідно отримати достатню кількість сну за ніч. Давайте спробуємо розібратися і визначити, скільки годин на день Вам потрібно спати, щоб бути бадьорим протягом усього дня. Якщо Ви забезпечите собі ту тривалість сну, яка Вам необхідна, Ваша пам'ять, реакція, сприйняття стануть краще, робота стане приносити більше задоволення. Буквально через кілька днів, Ви побачите позитивні результати.

В середньому, для повноцінного сну і висипання нам необхідно сім - дев'ять годин. Деяким досить шести, а деколи і п'яти годин, щоб виспатися. А є індивідууми, яким для підтримки працездатності протягом дня необхідно дев'ять чи десять годин сну. Давайте визначимося з поняттями.

Що ж означає час сну? Це зовсім не той час, який Ви проводите в ліжку. Якщо Ви лягли о 22:00, а потім півгодини почитали журнал, і поговорили з подругою по телефону годину і встали о сьомій ранку, то значить, Ви спали сім з половиною годин, а ніяк не дев'ять.

Багато з нас, кажучи «я пішов спати», мають на увазі, що вони підуть і ляжуть, при цьому лежачи в ліжку подивляться новини, або ж пограють в електронну гру. Візьміть за правило, відправляючись спати, віднімайте з часу, проведеного в ліжку час, витрачений на інші справи, які Ви робите лежачи в ліжку. Ось це підсумкове час ми і називаємо чистим часом сну. Звичайно ж, не хочеться щось міняти в розпорядку дня. За дослідженнями вчених, 93% людей мають отримати на годину - півтори більше сну, ніж вони мають зараз.

Складно уявити, де взяти цей час ... від чого відірвати ці півтори години ... від чого відмовитися. Були проведені дослідження, добровольцям було дозволено спати стільки, скільки вони хочуть, вставати не по будильнику. В результаті майже всі добровольці спали на годину - два довше, ніж зазвичай.

У США існує Дослідницький центр Здорового Сну, проведені там дослідження показали, що один додатковий годину повноцінного спокійного сну підвищує продуктивність і працездатність людини на 25%.

Повернемося до нашого завдання - визначити, скільки ж часу необхідно Вам, щоб висипатися. Почніть з визначення того, коли Вам найлегше заснути. Лягайте спати за вісім годин до того часу, коли Вам необхідно прокинутися. Тобто, якщо Ви вирішили встати о сьомій, закрити очі Вам потрібно об одинадцятій. Якщо Ви будете прокидатися до запланованого часу, то значить, Ви спали зазвичай довше, ніж Вам необхідно. Але Ви легко ввійдете в новий режим сну. Якщо ж восьми годин Вам буде недостатньо, почніть з другого тижня лягати на півгодини раніше, щоб уві сні провести вісім з половиною годин. Наступного тижня, лягайте ще на 15-30 хвилин раніше.

Мета: домогтися того, щоб ви прокидалися без будильника. Якщо ж Ви досягнете цього, то будете почувати себе спокійним протягом робочого тижня і на вихідних. І не забувайте про те, що кілька хвилин «зайвого» сну, яке, по суті, не є зайвим, Вам ніколи не зашкодить. Встановіть графік сну, який Вам підходить. Лягайте спати ввечері в одне і теж час щодня, намагайтеся не порушувати графік.

Регулярний сон важливий для того, щоб регулювати і стабілізувати вплив сну на Ваші біологічний годинник. За перші півтора місяці, час, який Ви проводите в ліжку, синхронізується з Вашими біологічним годинником. Не змінюйте цей графік, через деякий час Ви несвідомо почнете дотримуватися його, Вам буде хотітися спати в той час, в яке Ви лягаєте за графіком, і ви будете прокидатися без будильника тоді, коли звик Ваш організм.

Ваш сон повинен бути безперервним

Отримати Безперервний Сон. Щоб Ваш організм відпочив, Ви повинні отримати певну кількість саме безперервного сну. Якщо ж Ваш сон буде перерваний, то протягом усього дня Ви будете сонливою. І якщо порівнювати шість годин міцного безперервного сну з вісьмома годинами неспокійного, то шість будуть більш корисні для організму. Не дозволяйте собі спати довго, дрімати після того, як організм вже прокинувся. Люди похилого віку сплять вночі неспокійно і часто дрімають вдень або ж навіть «сплять на ходу». Це їм заважає заснути ввечері. Виходить такий круговорот нездорового сну, що веде до хронічного безсоння.

Дотримуйтесь свій режим сну, це допоможе Вам уникнути безсоння і сонливого стану протягом дня. Прагніть заповнити втрачений сон. В ідеалі Ви повинні дотримуватися свій індивідуальний режим сну. Але іноді, звичайно ж, доводиться робити винятки. Відрядження, особисті справи, свята, всі ці події призводять до порушення режиму. Якщо ж Ви порушуєте режим раз на місяць, то в цьому немає нічого страшного. Але пам'ятайте, що скорочення сну на одну годину протягом тижня прирівнюється добі взагалі без сну.

Недолік сну знижує уважність, наш мозок повільніше працює. Намагайтеся добре виспатися перед важливою подією: переговорами, іспитом, торжеством. Це допоможе Вам бути сконцентрованим, пригадати все найдрібніші деталі справи. Не обов'язково заповнювати втрачений сон на наступний день. Якщо Ви провели безсонну ніч, а спите по вісім годин, Ви просто не зможете спати наступної ночі 16 годин, так як Ваш організм звик до режиму.

Протягом тижня спіть просто на годину більше. Причому саме лягайте раніше, так як за біологічним годинником, Ви прокинетеся в звичний час. Таким чином, Ваше бодрствующее часом не зміниться. Не можна заповнювати втрачений сон у вихідні дні.

Якщо протягом п'яти робочих днів Ви не висипалися, заповнити сон за два вихідних дня Вам навряд чи вдасться. Можна спробувати поспати кілька годин вдень, щоб заповнити втрачений сон. Але не можна зловживати денним сном, це може призвести до безсоння. Якщо ж Ви порушили режим сну, намагайтеся повернутися до нього якомога швидше. Якщо Ви будете отримувати достатню кількість сну, то будете активним і бадьорим постійно. Шкіра буде молодий і світиться зсередини.

http://healthinfo.ua
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL