Головна » Економіка » Скільки країни платять за світло і як вони примудряються економити

Скільки країни платять за світло і як вони примудряються економити

26.09.2016 в 08:41 переглядів: 244 коментарів: 0 Економіка
Високі тарифи на електроенергію змушують європейців і жителів інших країн вдаватися до методів економії. В Україні за перше півріччя 2016 року тарифи на електроенергію зросли на 55,7%, пише segodnya.ua.

Тому українцям доводиться "берегти" електроенергію, а способи економії вони можуть запозичити у інших держав. Житловий будинок в Німеччині можуть обслуговувати відразу декілька компаній-постачальників електроенергії

Валентина Мельник, яка проживає в Мюнхені, розповіла, що житловий будинок в Німеччині можуть обслуговувати відразу декілька постачальників електроенергії. Таким чином, компанії нерідко змагаються за клієнта, пропонуючи вигідні тарифні умови, наприклад людина може отримати 50% -ву знижку при оплаті світла наперед. Німецький власник квартири має право змінювати підприємство, яке постачає електрику, якщо тарифи і умови іншого постачальника здадуться більш привабливими.

Жінка додала, що у німців практично увійшло в звичку прати вночі, так як в цей час доби діють більш вигідні нічні тарифи. "Тут багато українців, та й німці теж, знімають квартири. Там уже в вартість оренди, скажімо в 600 євро, входить певну кількість кубів води і кіловат-годин енергії. Головне, його не перевищує ", - зазначила Валентина.


Італійці також вільні у виборі постачальників електрики і займаються пранням ночами. "У нас близько десяти постачальників, і у кожного свої акції і знижки. Вартість різна - вночі, вдень, у вихідні дні. Ми, наприклад, стираємо вночі по вихідним, тому що вартість в два рази менше ", - розповіла мешканка Равенни Марина Васильєва. За її словами, молоді люди найчастіше змінюють енергопостачальників, а зріле покоління більш консервативно в цьому питанні.

Електрика в Італії оплачується за два місяці, зазначила Марина Васильєва. За її словами, в середньому за квартиру площею близько 100 кв м потрібно заплатити 140 євро або 3 850 грн за 2 місяці. При цьому середня заробітна плата в гривневому еквіваленті становить 24 000 - 27 000 грн. Пенсіонерам з мінімальною пенсією в 502 євро або 13 800 буде складніше оплатити рахунки за електрику, підкреслила жителька Равенни.

У Туреччині немає такої свободи у виборі компанії, яка поставляє електроенергію. За словами мешканки Стамбула Марі Караденіз, держава примусово змушує співпрацювати з певним приватним енергопостачальником. Турки в основному економлять за рахунок енергоефективної побутової техніки. "За минулий місяць я заплатила близько 18 доларів (450 грн). З огляду на, що вдома користуюся тільки ноутбуком і іноді готую їжу в духовці, економити більше нікуди, тому вся економія полягає в використанні енергоефективної побутової техніки класу А ++ і енергозберігаючих лампочках ", - розповіла Марі Караденіз.

Поляки вважають витрати на електроенергію одними з найбільш витратних. "Те, що я платив в Україні за півроку, тут йде за місяць! Тому доводиться ставитися до неї (електриці - Ред.) Дуже бережливо: вимикати всі прилади, користуватися енергозберігаючими технологіями ", - розповів житель Кракова Михайло Шостак. Істотно допомагають економити пільгові тарифи ночами і вдень з 14:00 до 16:00.

Те, що я платив в Україні за півроку, тут йде за місяць

Варто зазначити, що Польща використовує двухтарифні лічильники, а в ціні електрики закладена також вартість його транспортування споживачам.

У Казахстані постачальники електроенергії фіксовані. На оплату електрики, за словами Назим Тоганбаевой, у середньостатистичного жителя йде близько 3% доходу. "В середньому витрачаємо 200-250 кіловат і платимо майже 4 000 тенге (300 грн) при середній зарплаті в 150 000 тенге (близько 10 000 грн)", - поділилася Назим Тоганбаева. Взимку практично 20% комунальних платежів припадає на оплату електроенергії, влітку - половина.

Для економії вона намагається якомога менше використовувати кондиціонер і мікрохвильовку. Найвища плата за світло в тих країнах, які перейшли на зелений тариф. 

Найвища плата за світло в тих країнах, які перейшли на зелений тариф - відмовилися від використання енергії атомних електростанцій. Лідерами серед таких держав виявилися Німеччина і Данія.

Раніше повідомлялося про те, як в Україні заробляють на підвищенні тарифів ЖКГ.
http://finance.bigmir.net/budget
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL