Головна » Економіка » Скільки українці платитимуть за тепло

Скільки українці платитимуть за тепло

29.09.2016 в 10:51 переглядів: 818 коментарів: 0 Економіка
Скільки буде коштувати опалення в 2016-2017 і як можна скоротити витрати.
За опалення "однушки" в Києві площею 30 кв м потрібно заплатити 989,1 грн

Вереснева свіжість нагадує українцям, що скоро доведеться платити за опалення в їх оселях. Уже в листопаді наші співвітчизники отримають платіжки з тарифами на тепло, які "підскочили" практично в два рази, пише Сегодня.

Так, згідно з інформацією Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, тепло в середньому по Україні подорожчало на 95%, а з 2014 року плата за опалення виросла в 3,5 рази - з 9,2 грн / кв м (без лічильника) до 32,97 грн / кв м (без лічильника). Однак в різних регіонах країни тарифи на опалення відрізняються через те, що всі використовують різні ресурси для генерації тепла.

У тих регіонах, в яких тепло генерується за допомогою атомної енергетики і вугілля, опалення дешевше. В Южноукраїнську (Ніколаєвську область), місті-супутнику Южно-Української АЕС, тариф на тепло становить 4,91 грн / 1 кв м (без лічильника), в Тернівці (Дніпропетровська область), де для генерації тепла використовують вугілля, - 15,0 грн / 1 кв м (без лічильника).

А ось на зростання тарифу на тепло в Київенерго істотно вплинуло подорожчання газу, так як витрати на блакитне паливо становлять 67% в структурі тарифу на опалення.

Так, за опалення "однушки" площею 30 кв м потрібно буде заплатити 989,1 грн на місяць, за двокімнатну квартиру площею 50 кв м - 1 648,5 грн, а за квартиру з трьома кімнатами площею 70 кв м - 2 307,9 грн.

Що робити, щоб платити менше ???

Теплові лічильники та утеплення

На жаль, власник квартири в типовій багатоповерхівці не може встановити індивідуальний тепловий лічильник. "З однотрубної вертикальної системою опалення з подачею знизу або зверху жодна компанія-постачальник не погодиться встановити лічильник", - розповів експерт з енергоефективності Сергій Свистюк. А встановлений будинковий лічильник тепла не завжди допоможе заощадити, оскільки все буде залежати від того, скільки фактично тепла буде споживати будинок.

За словами директора Тернівського житлово-комунального підприємства Ігоря Заярного, якщо в будинку великі теплові втрати (не утеплені стіни, щілини в швах, старі вікна), мешканцям такої багатоповерхівки після установки будинкового лічильника доведеться платити за тепло більше. Так, якщо в будинках без лічильників кожна квартира платить за опалювальну площу своєї квартири, то після установки лічильника загальна кількість гігакалорій тепла ділять на всіх мешканців. Тому доведеться зайнятися утепленням всього будинку, на що з кожної квартири потрібно зібрати по кілька тисяч гривень.

"Якщо в будинку холодно, то в першу чергу потрібно створювати комфортні умови. Якщо стіни "діряві", потрібно їх ремонтувати. Якщо вікна вчуваються, потрібно їх замінити. Потрібно визначати для конкретного випадку, що потребує заміни. А якщо грошей на все вистачає, то потрібно робити все в комплексі. Це дозволить досягти максимального ефекту ", - розповів Сергій Свистюк. За його підрахунками, вчинені інвестиції окупляться за кілька опалювальних сезонів, а заощадити на оплаті тепла можна буде до 50%.

Щоб платити менше за тепло, можна оформити субсидію. Однак держдопомогу покриває опалення тільки 35,22 кв м, а також ще додатково по 13,65 кв м на кожного зареєстрованого в квартирі людини. Наприклад, якщо в квартирі прописані три людини, то субсидія компенсує оплату за опалення 76,17 кв м. Якщо площа квартири дорівнює 100 кв м, то за "зайві" 23 кв м доведеться доплачувати.

Якщо ж пенсіонер проживає в двокімнатній квартирі площею 80 кв м, то субсидія покриє опалення 48,87 кв м, за інше (31,13 кв м) доведеться платити самостійно. Наприклад, в Києві опалення 31,2 кв м коштує більше 1000 грн. Однак якщо пенсіонер звернеться до органу соціального захисту з проханням надати субсидію на всю площу квартири, спеціальна комісія може прийняти рішення прохання задовольнити, відзначили в Мінсоцполітики.

Крім того, в будинках з газовим опаленням на соціальну норму надає субсидію на газ. На сім'ю з двох осіб - максимум 268 куб м газу на опалення і 14,2 куб м газу на підігрів води та їжі.

Раніше повідомлялося про те, що в Київенерго призупинили установку лічильників тепла.
http://finance.bigmir.net/budget
Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL