Головна » Різні новини » Соми-людожери

Соми-людожери

28.06.2016 в 09:06 переглядів: 537 коментарів: 0 Різні новини
Учені б'ють на сполох: через невідворотно змінюється екологічної обстановки поведінку цих гігантів все частіше стає непередбачуваним. Вони, звичайно, не схожі ні на акул, ні на крокодилів. Проте, соми - хижаки, і тут є над чим замислитися.

Непередбачувані риби-вбивці

Живуть соми до ста років і дуже пристосовані до умов, в яких живуть. Проте, поряд зі своєю санітарної діяльністю з поїдання тварин, що потонули і хворий риби, соми часто стають вбивцями. Напевно, в уявленні більшості городян, даний вид риб має невеликі розміри, а найчастіше для людей це взагалі всього лише акваріумні сомики. Але рибалки зі стажем, звичайно ж, знають, яке це нелегка справа - витягнути з річкових вод це величезне чудовисько зі страшним оскалом. Дійсно, соми - найбільші водоплавні істоти нашої місцевості. Мало того, ці величезні рибини є серйозною загрозою не тільки для невеликих звірів і птахів, а й для людей.

Прісноводні гіганти дуже люблять тихі водойми. Саме в таких місцях їх найчастіше і зустрічають рибалки. У Казахстані, наприклад, кілька років тому в Капчагайське водосховище був спійманий один з таких сомів 2 метри 74 сантиметри в довжину, а вага його складав більше центнера. У російських умовах деякі з представників сомів можуть важити аж три сотні кілограмів, а довжина їх тіла досягає при цьому чотирьох і навіть п'яти метрів. Частенько рибалки бачили сомів і зовсім набагато більших розмірів. На Іссик-Кулі навіть є пам'ятник такому гіганту. Причому, він являє собою натуральну пащу величезного сома, поставлену в вигляді арки, під якою легко і вільно може пройти кожен - така вона величезна. У книзі зоолога з США Девіда Віллера, в якій мова йде про риб-убивць, описується реально існуючий сом, довжина якого сягала понад шести метрів, а важив він при цьому півтонни. Приблизно такої ж ваги рибини були спіймані в різний час німецькими та узбецькими рибалками.

Будь-яка людина на власні очі може спостерігати страшних рибин, опинившись в Казахстані біля річки Илек. Там введена офіційна заборона на купання саме через існування в даних водах великих сомів. Всю реальність загрози для життя під час купання в цій річці легко уявити, якщо згадати випадок, що стався в водоймі Воронежа років п'ятнадцять тому, коли гігантський сом напав на дівчину і дитини.

Багато очевидців, які спостерігали величезних рибин, навіть нітрохи не дивуються подібним історіям. Наприклад, жителі Хабаровська не можуть забути випадок, який стався в їхніх краях в середині 60-х років минулого століття. Тоді сом-гігант накинувся на маленького хлопчика і поволік його під товщу води. Розлючені жителі довго намагалися зловити це чудовисько, але у них так нічого і не вийшло. І тільки завдяки військовим, які відгукнулися на прохання населення допомогти їм в затриманні сома, рибина була вистежений і розстріляли з автоматів.

Улюблених спосіб полювання сомів - напад із засідки. Зазвичай гігантське чудовисько накидається на жертву знизу і тягне на глибину. Подібна історія свого часу фігурувала в українських ЗМІ. На 15-ти метрової річковий глибині поблизу острова Хортиця водолази знайшли затонуле судно і застряг в його пробоїну величезного сома п'ять метрів завдовжки. Коли рибину розкрили, то з її нутрощів були витягнуті останки трьох пасажирів цього теплохода, всі вони були громадянами Польщі. Однак для місцевого населення цей факт не став дивовижним. За розповідями жителів тих районів, зубасті монстри раз у раз накидаються на людей і вже не раз нападали на рибальські судна.

Липецький монстр

Один такий водний монстр якийсь час назад з'явився в водах Липецького моря (великого місцевого водосховища). За розповідями багатьох очевидців, це, дійсно, було справжнє чудовисько неймовірних розмірів. Воно хазяйнувало в цій водоймі абсолютно безкарно і нахабно: пожирало тамтешню дичину, домашніх тварин, включаючи собак. А одного разу місцева жителька Євгенія Мулеміна привела до води свого вихованця - поросятко по кличці Яша. Той став купатися, оскільки дуже любив плескатися у воді. За словами жінки, в цей раз Яша ніяк не хотів виходити на берег. Тоді вона стала підходити до нього, щоб вийняти порося з води. І в цей момент прямо перед нею щось величезне зі сплеском виринуло на мить на поверхню і тут же був підхоплений свинку. Яшка заверещав і зник разом з монстром під товщею води.

Взагалі, чудовисько творило справжні безчинства. Одного разу влітку в нічний час старшокласники прийшли на берег Липецького водосховища. А потім все зайшли в воду, щоб скупатися. Один з них, на ім'я Олександр відплив далі інших. У якийсь момент вода поруч з ним пішла хвилями, і хлопець відчув сильний удар в стегно. Він тут же поплив до берега. А коли вийшов на сушу, то побачив криваву рану на нозі.

Водне чудовисько довелося якось спостерігати і одному з місцевих рибалок. Семен Львів (так його звати) одного ранку пішов, як звичайно, рибалити, але в цей день щось зовсім клювало. Чоловікові здалося, що вся риба причаїлася, немов чимось налякана. Він, звичайно, чув розповіді людей про те, що в цих місцях вони бачили страшного водяного гіганта, але не приймав це всерйоз. Рибак продовжував спостерігати за поплавком. В якусь мить він звернув увагу на ковзне по воді величезне темне обрис приблизно в півтора десятках метрів від берега. Раптом воно всім своїм величезним тілом піднялося над водою, розхлюпуючи навколо себе воду, і тут же пірнула назад і зникло на глибині. Рибак ще деякий час стояв в заціпенінні від побаченого, а коли прийшов до тями, зрозумів, що, швидше за все, це був гігантський сом. Розміри його тіла і справді були неправдоподібними. За визнанням Семена, рибина була в довжину близько десяти метрів.

Неодноразово робилися спроби зловити і знешкодити небезпечного водного мешканця Липецького водосховища, але все було марно. Одному фотографу-любителю вдалося зловити в об'єктив водоплавних чудовисько. Він навіть подумав, що зняв невеликого кита. Коли дослідники аналізували його знімки, то зійшлися на думці, що це, звичайно, ніякий не кит, а неймовірних габаритів сом. В результаті цього сома визначили, як найбільшого з тих гігантів, які коли-небудь потрапляли на очі очевидцям. Липецький монстр був, як мінімум семиметровим, а всі колишні величезні соми досягали максимум п'яти метрів в довжину.

Подібні незвичайні рибини мешкають і в річках Таїланду. Наприклад, в Меконг зловили майже триметрового сома, який важив майже 300 кіло. Так як даний улов зафіксували офіційним чином на державному рівні, цього сома визнали найбільшим в світі гігантом серед риб, що мешкають в прісних водоймах.

І начебто побоювання безпідставні. Подумаєш, в водоймах нашої планети комусь доводиться стикатися з періодичністю один-два рази на сотню років рибин величезних розмірів. Адже вони, швидше за все, абсолютно нешкідливі для людей. Зрештою, чи не крокодили ж це, а соми. Але все не так райдужно, як здається на перший погляд. По-перше, ймовірність зустріти такого гіганта в каламутних річкових вітчизняних водах не так вже й мала. Проживання в російських річках ста кілограмових вусатих істот - це практично звичайна справа. Соми люблять зариватися в мул, і тому їх буває в воді навіть не помітно. Але ще в середні століття жителі сіл були добре обізнані про всю ту небезпеку, яку можуть нести такі величезні зубасті істоти. І аж ніяк не тільки домашні тварини, овечки і собачки, які приходили на водопій і купання, ставали жертвами гігантських рибин-вбивць. Іноді і люди можуть опинитися в пащі сома-монстра.

Рибалки, які коли-небудь стикалися з таким серйозним уловом, говорять про те, як непросто витягнути з води великого сома, він може нанести серйозні рани.

У давні часи, перед тим, як жінки починали процес прання і полоскання білизни в річці, їхні чоловіки завжди оглядали водойму, щоб переконається, що в ньому відсутні великі соми. Але ж траплялися і нападу лютих рибин. Величезні довговусі істоти раптово виринали з води і накидалися на жінок. Зазвичай соми полюють за жертвою в ранній час доби або ввечері. Так що краще не купатися в незнайомих річках вранці і ближче до заходу дня.

Хоча, здебільшого, соми, все ж, падальщики і вживають в їжу вже мертві організми, проте, уважними бути варто! Де ж може підстерігати небезпека? У географічному плані місця проживання великих сомів досить широкі. Вони водяться майже в будь-яких прісних водах, як нашої країни, так ближнього і далекого зарубіжжя. Наприклад, в озері голландського парку і сьогодні плаває сом, довжина тіла якого складає два метри. Харчується гігант качками, які там мешкають і навіть бродячими собаками, які вирішили в жаркий день зайти в воду, щоб прохолонути. Тому, наважуючись скупатися в якомусь малознайому водоймі, будьте обережні!
http://lingvoportal
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL