Головна » Економіка » Спростили роботу фрілансерів

Спростили роботу фрілансерів

11.11.2016 в 08:35 переглядів: 346 коментарів: 0 Економіка
Верховна Рада прийняла закон про усунення адміністративних бар'єрів для фрілансерів. За прийняття закону 4496 проголосували 270 нардепів. Його вніс до парламенту колектив авторів, зокрема Вікторія Пташник (позафракційна), Владислав Голуб (БПП), Оксана Продан (БПП) та інші.

Завдяки прийняттю закону, IT-галузь, фрілансерів і всіх, хто поставляє послуги кордон (і цим приносить валютну виручку в Україну), чекає ряд нововведень.

Зокрема, можливість укладати електронні, а не паперові договори, визнання інвойсу та відмова від актів виконаних робіт, лібералізація валютного регулювання при експорті послуг, не потрібно переклад документів з англійської мови.

У пояснювальній записці депутати вказали, що переважна більшість фрілансерів внаслідок складності і надмірної бюрократизації процесу не працюють в легальному полі, а користуються системами Payoneer, PayPal тощо.

Через це обсяги експорту послуг скорочуються. У 2015 році експорт послуг склав лише 83% від показника 2014 (дані Держстату). Комп'ютерних послуг надано на майже $ 966 млн, а це лише 88% від обсягів 2014 року.

На думку нардепів, цей закон дозволить максимально зменшити адміністративні бар'єри під час процедур укладення зовнішньоекономічних договорів (контрактів), зарахування валютної виручки, а також бухгалтерського обліку та фінансової звітності. У свою чергу це призведе до виведення значного обсягу фрілансерів в легальну площину.

Раніше повідомлялося, що в Україні змінять умови надання відпусток: за невикористані дні будуть виплачувати компенсацію, а тривалість відпустки без збереження зарплати збільшиться.
Важливо:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL