Головна » Різні новини » Стало відомо, чому птахи ніколи не зіштовхуються один з одним

Стало відомо, чому птахи ніколи не зіштовхуються один з одним

07.10.2016 в 10:05 переглядів: 266 коментарів: 0 Різні новини
Пернаті зазнали сильного еволюційний тиск і виробили правила польоту.

Група орнітологів з Університету Квінсленда (Австралія) встановила, що птахи знайшли в ході еволюції унікальну здатність уникати зіткнень один з одним в польоті, повідомляє The Independent.

Еволюційний розвиток наділило птахів воістину унікальною здатністю, яка могла б стати в нагоді і людині. Вчені помітили, що пернаті ніколи не стикаються один з одним в польоті, навіть якщо пересуваються в складі великої зграї. Дослідження показало, що вони слідують власними правилами руху і ніколи їх не порушують.

Експеримент провели на хвилясті папужки. Їх запускали в вузький тунель з протилежних кінців і примушували летіти назустріч один одному. Було проведено сто тестів, і жоден з них не закінчився зіткненням. Було встановлено, що при небезпечному зближенні птиці завжди ухиляються вправо. А іноді при цьому ще і змінюють висоту.

"Попередні дослідження не фіксували такої поведінки у птахів, - каже провідний автор дослідження професор Мандіям Срінівасан. - Зафіксувати його нам допомогло комп'ютерне моделювання. Ймовірно, пернаті зазнали сильного еволюційний тиск і виробили правила польоту, що зводять ризики зіткнень до мінімуму ".
http://techno.bigmir.net/discovery
Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL