Головна » Здоров`я » САМОНАВІЮВАННЯ

САМОНАВІЮВАННЯ

30.06.2016 в 09:08 переглядів: 413 коментарів: 0 Здоров`я
Нове дослідження виявило, що тренують мозок програми, що обіцяють поліпшити пам'ять і підвищити IQ, можуть володіти лише ефектом плацебо.

Вчені з Університету Джорджа Мейсона (США) відкрили, що люди показують кращі результати в тестах на інтелект, якщо спрацьовує самонавіяння: вони думають, що їм допомагають програми, що тренують мозок.

Уже не перший рік вчені всього світу сперечаються про те, чи приносять користь гри і інші програми, призначені для тренування мозку. Так, в 2014 році 70 нейробіологів підписали відкритого листа, що вказує на відсутність наукових доказів позитивного ефекту ігор для тренування мозку. Інша група вчених у відповідь на це заявила: «Існує безліч доказів на користь того, що певні схеми навчання можуть значно поліпшити когнітивні функції».

А останнє дослідження показало: за допомогою програм та ігор, що тренують мозок, люди розраховують стати розумнішими, і це дає ефект плацебо.

«Дане дослідження перевірило, чи може одне тільки очікування позитивного ефекту привести до позитивного результату», - відзначають дослідники.

Студентам роздали листівки із запрошенням взяти участь в дослідженні. О пів на листівок йшлося про тренування мозку і поліпшення когнітивних функцій. В іншій половині - тип дослідження не згадувався.

Обидві групи добровольців, кожна з яких складалася з 25 осіб, виконали попередні тести для визначення рівня інтелекту. Потім вони зіграли в гру, призначену для навчання робочої пам'яті. На наступний день учасники пройшли повторні тести на інтелект. Очікувалося, що тренування робочої пам'яті може поліпшити інтелект - зокрема, здатність вирішувати логічні завдання.

В результаті дослідження виявилось, що учасники, які знали, що пройшли тренування мозку, показали кращі результати в середньому на 5-10 пунктів під час повторних тестів на інтелект. А друга група добровольців не продемонструвала жодних поліпшень.

З'ясувалося, що ефект плацебо зачіпає більшість досліджень по тренуванню мозку. Вчені зв'язалися з авторами 19 досліджень і виявили, що в 17 з них в тій чи іншій мірі спостерігався ефект плацебо.

Зате є в цьому і хороша сторона: сила самонавіювання людини насправді велика. Так що можна навіть стати розумнішими за власним бажанням.

Важлива : інформ. http://lingvoportal
http://www.likar

 
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL