Головна » Світ » Таджикистан вирішив не забороняти російські прізвища, але рекомендує

Таджикистан вирішив не забороняти російські прізвища, але рекомендує

02.05.2016 в 08:09 переглядів: 499 коментарів: 0 Світ
У законі «Про державну реєстрацію актів цивільного стану» такого обмеження немає.

Про це засобам масової інформації розповів представник міністерства юстиції Таджикистану Джалоліддін Рахімов.

У документі наголошується, що «прізвище дитини при проходженні державної реєстрації народження повинна записуватися на прізвище батька або матері, або прізвища, що утворюється від імені батька». «У разі якщо прізвище батьків дитини закінчується, наприклад, на« ов »,« їв »- Петров, Карімов - вони мають право дати це прізвище власної дитини», - розповідає чиновник.

З його слів, в законі відсутня прямої заборони на російські закінчення в прізвищах чи по батькові, йдеться в даному випадку про його рекомендаційний характер.

Росія погрожує відповіддю.
Трохи раніше там було офіційно заборонені прізвища та по батькові з російськими закінченнями на «-ов», «-ова», «-овіч» і «-овна».

Як розповідав в інтерв'ю засобам масової інформації член комітету Державної думи у справах СНД, євразійської інтеграції і зв'язків зі співвітчизниками Ілля Дроздов, «права російських можуть порушуватися не тільки в Таджикистані, а фактично в усіх колишніх республіках Радянського Союзу і в першу чергу республіках Середньої Азії» .

«Про держави Прибалтики ми взагалі не проводимо розмови - там відкриті нацистські режими. Це не якась там сила місцевої влади. Я вважаю, це слабкість нашого політичного середовища, слабкість Російської Федерації, це невміння боронити своїх співвітчизників », - переконаний Ілля Дроздов.

«Таджикистан від нас фактично повністю залежить, починаючи від надання безпеки, завершуючи всіма грошовими потоками, які так звані трудові переселенці відправляють на свою батьківщину. Я вважаю, достатньо зателефонувати навіть не комусь із перших осіб нашої країни, з звичайним прозорим натяком, що, хлопці, ми завтра вам закриємо кордон і запустимо візовий режим, і я вважаю, там у них все поголовно Івановим і Петровим радісно стануть, і будуть пам'ятати, як вони спілкувалися російською мовою під час Радянського Союзу », - зазначив Ілля Дроздов.

Співрозмовник засобів масової інформації також зазначив, що «в Російській Федерації відсутня якоїсь продуманої планової політики по обороні інтересів Російської Федерації, по обороні інтересів російських, наших співвітчизників по всьому простору СНД».

Крім того, керуючий Таджицького культурного центру в Москві, учасник міжнаціонального консультативної ради при владі столиці Хуршеда Хамракулова в прямому ефірі радіо «Говорить Москва» відзначила, що «на сполох бити не слід».

«Не впевнена, чи потрібно забороняти - це якийсь перебір. Але подібні події я б не стала істотно зводити в статус будь-яких негативних явищ, хоча б з тієї причини, що це не найголовніше. Проблема в іншому, наші політичні і економічні відносини актуальніше », - переконана Х. Хамракулова.

Джерело:http://profi-forex.org
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL