Головна » Економіка » У Китаї розробляють найменшу в світі атомну електростанцію

У Китаї розробляють найменшу в світі атомну електростанцію

25.10.2016 в 09:19 переглядів: 211 коментарів: 0 Економіка
Розробка дослідників здатна виробляти до 10 мегават електроенергії, а розміри становлять усього близько шести метрів у висоту і двох метрів в ширину.

Китайські вчені з Інституту технологій безпеки ядерної енергетики (Institute of Nuclear Energy Safety Technology) приступили до створення найменшої в світі атомної електростанції. Їх розробка здатна виробляти до 10 мегават електроенергії, а розміри становлять усього близько шести метрів у висоту і двох метрів в ширину. За запевненням винахідників, така електростанція буде здатна забезпечувати енергією близько 50 тисяч будинків.

Сама атомна станція являє собою реактор на швидких нейтронах, а вчені прозвали її "портативним ядерним акумулятором". Конструкція влаштована таким чином, що реактор може працювати без особливо складних умов обслуговування протягом як мінімум п'яти років.

В якості охолоджувального елемента атомної електростанції використовується розплавлений свинець. Незважаючи на те, що установка може бути використана для забезпечення потреб міських жителів, першою точкою експлуатації вчені планують зробити одну з установок для опріснення води в Південно-Китайському морі.

До проекту, природно, пред'являють масу претензій, особливо захисники навколишнього середовища, які побоюються за витоку радіоактивних елементів в морську воду, а також підвищення температури навколишнього станцію води, що негативно позначиться на морській флорі і фауні.

У будь-якому випадку автори проекту докладають всіх зусиль, щоб подібного не сталося, а уряд Китаю повідомляє про готовність введення в експлуатацію "портативних ядерних акумуляторів" в ході найближчих п'яти років.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що в Японії побудували найбільшу сонячну електростанцію на воді.
http://techno.bigmir.net/technology
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL