Головна » Економіка » Україна відновлює свою інвестиційну привабливість

Україна відновлює свою інвестиційну привабливість

22.06.2016 в 06:52 переглядів: 236 коментарів: 0 Економіка

У 2015 році в українські компанії було проінвестовано $ 132 млн. дол - такі дані представила в своєму огляді Асоціація міжнародних інвесторів (UVCA). Йдеться про приватні та венчурні інвестиції в ІТ компанії. Згідно з результатами дослідження, всього в 2015 році було укладено 66 угод, але загальна сума інвестицій більше за аналогічний показник 2014 року на 257%.

«Створення та поліпшення інвестиційного клімату України - головне завдання Асоціації. Але неможливо рухатися далі, не розуміючи, де ми зараз. Саме для повного аналізу інвестиційної галузі було зроблено звіт - вик. директор UVCA, Ольга Афанасьєва. - Сьогодні в Асоціацію входять 36 членів, провідних гравців інвестиційного ринку України, а також міжнародні фонди. Завдяки спільним зусиллям і роботі нашого Дослідницького комітету ми зібрали максимум даних і представили звіт. Важливо, що його дані увійдуть в загальну базу міжнародної асоціації InvestEurope, що сприятиме формуванню об'єктивної думки про Україну на основі конкретних показників ».

Цікаво відзначити, що українські ІТ компанії залучають все більше іноземних інвесторів, не втрачаючи інтерес у локальних. Близько половини (48%) угод були укладені за участю міжнародних фондів. Цей факт свідчить про світовий інтерес до України і визнання українських проектів на світовому ринку.

Абсолютна більшість угод (62) - венчурні інвестиції - тобто здійснені в проекти на ранніх стадіях. Цей факт є цікавим, оскільки саме венчурне інвестування найбільш ризикове. Також в 2015 році з'явилися інвестиції і на зростаючій стадії (Growth Stage). Не дивлячись на те, що таких угод було всього 4 - їх загальна сума перевищила 100 млн. дол. Поява таких угод спричинить активізацію інвестиційного ринку, так як це приклади успішних виходів і продажу компаній. Відповідно, успіхи інвесторів, які заробили реальний дохід, будуть надихати і інших, в тому числі і міжнародних, інвестувати в українські стартапи.

«Україна - вже є світовим лідером з надання ІТ аутсорсингу, а наші стартапи стають конкурентоспроможними на глобальному ринку, - Андрій Колодюк, Голова Наглядової Ради UVCA, керуючий партнер фонду AVentures Capital. - На Україну все частіше звертають увагу глобальні інвестори, але на ринку країни як і раніше залишається недостатньо капіталу в порівнянні з іншими європейськими країнами. Ми в UVCA прагнемо усунути цей розрив, прикладаючи спільні зусилля, щоб показати інвестиційну привабливість країни і довести, що в Україні можна і потрібно інвестувати »

--------- UVCA - Українська Асоціація міжнародних інвесторів створена за зразком Європейської асоціації венчурного і приватного капіталу (EVCA). UVCA формує майбутній напрямок розвитку індустрії прямих інвестицій шляхом сприяння інвестиційним можливостям в Україні, представляє інтереси інвесторів перед політичними діячами і сприяє поліпшенню інвестиційного та бізнес-клімату України

Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL