Головна » Економіка » Українська IT-компанія обхитрила Всесвітній банк

Українська IT-компанія обхитрила Всесвітній банк

27.08.2016 в 07:27 переглядів: 423 коментарів: 0 Економіка
Раніше стало відомо, що Світовий банк усунув на 22,5 року колись одного з найбільших українських системних інтеграторів Інком Олександра Кардакова від участі в проектах і тендерах, які він фінансує. Українська компанія також не зможе брати участь у закупівлях, організованих партнерами Світового банку - ЄБРР, Азіатським банком розвитку та іншими подібними організаціями.

Всесвітній банк, таким чином, вирішив продовжити санкції, оголошені ним стосовно Інкому два роки тому в 2014 році. Тоді компанія була відсторонена від тендерів на три роки. Але, як говориться в повідомленні банку, Інком здійснював численні спроби перешкодити розслідуванню. Отримавши результати подальшого розслідування, організація вирішила посилити санкції.

Звідки санкції?

Всесвітній банк виявив, що Інком давав хабара і брав участь в корупційних діях з попередньою змовою. Йдеться про тендер на три контракти на модернізацію системи соціальної підтримки населення на суму в $ 43 млн.

Ще в 2005 році український уряд отримав від Світового банку позику в розмірі $ 99,4 мільйонів на її апгрейд. Як писали Віснику державних закупівель, Мінсоцполітики в 2009 році оголосило тендер на закупівлю ПЗ і комп'ютерів для цих потреб. У 2010 році контакт на суму $ 29,6 млн дістався Інкому. Розслідування Світового банку встановило тоді, що тендер був завершений з порушеннями (підробка двох сертифікатів співробітників компанії), які спричинили за собою трирічні санкції на участь в проектах Інкому в проектах банку.

Як повідомляє банк, продовжені санкції поширюються також на топ-менеджерів Інкому - Олександра Федченка (президент Інкому) на 11,5 років, Миколи Довженко (віце-президент Інкому) - 8,5 років. Крім того, нинішні санкції торкнулися інших компаній, яких Світовий банк звинувачує в змові з Інкомом: IT-інтегратора БМС Консалтинг - на 6 років (глава компанії Сергій Савченко - на 5,5 років). Ще одна IT-компанія Roma була відсторонена від участі в проектах Світового банку на 5 років у 2015 році.


Інком ні сном, ні духом

У прес-службі Інкому заявляють, що в адміністративній справі з Всесвітньому банком вже поставлена ​​крапка, йому вже п'ять років. "За цей час бізнесмен неодноразово коментував тему двох недійсних сертифікатів співробітників компанії", - заявляє керівник служби зі зв'язків з громадськістю Інком Анастасія Браткова.

Щодо свіжих звинувачень в корупції, Кардаков каже: в його компаніях категорично заборонені будь-які дії, які можуть бути витлумачені як корупційні. Олександру Кардакову, за словами Браткової, також нічого не відомо про перешкоджання співробітникам Світового банку в проведенні аудиту. Як повідомляють в прес-службі компанії, представниками Мірбанка було опитано понад 10 співробітників Інкому в Україні та США, а також надані всі запитувані матеріали для проведення аудиту. З зазначеними топ-менеджерами Інком теж розпрощався. За офіційною версією: в зв'язку з закінченням контрактів.


ВМС Консалтинг в свою чергу поки ніяк не відреагував на звинувачення. Але в компанії пообіцяли надати свою позицію пізніше, пославшись на те, що ввечері в офісі не було топ-менеджерів.

На нема й суду нема

Санкції Світового банку проти Інкому ризикують виявитися простим пшиком. Адже на початку цього року Інком була перереєстрована з Києва до Чернігова. Але найцікавіше полягає в тому, що почався процес ліквідації підприємства.

Олександр Кардаков разом з міноритарним акціонером Інкому Олександром Федченко вирішили ліквідувати компанію ще в 2015 році. Озвучена причина: "те, чим займався цей бізнес, найближчих перспектив відновлення не мало".

Що стосується співробітників, то за словами Кардакова, кілька сотень він перевів на інші свої підприємства. У Інкому залишилися борги перед банками, які, дізнавшись про банкрутство підприємства, виставили судові претензії. Офісний центр Інкому в Києві на Шулявці ВТБ забрав за борги.

Як розповідає сам Кардаков, він збереже бренд Інком і найближчим часом перезапустить його в новій якості. Бізнесмен хоче зайнятися стартапами в сфері IT-послуг. Наприклад, у сфері рішень з безпеки і хмарних технологій.

Крім цього, як стверджують учасники IT-ринку, опитані ЛІГА.net, багато цінних проекти старого Інкому були переведені на нову юрособу - IT-інтегратор. Формальний власник цієї компанії - кіпрський офшор Redrix Holding. Однак багато співробітників працювали раніше на Інком. Зокрема, нинішній директор компанії Максим Жданов був директором "дочки" Інкому в Харкові. На IT-інтегратора також числиться торгова марка ПК Prime PC, які випускав Інком.

Раніше повідомлялося про те, що Всесвітній банк усунув Інком і БМС Конасалтінг від тендерів.

Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com/p/blog-page_1973.html
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL