Головна » Економіка » Українські айтішники чомусь цінніші індійців

Українські айтішники чомусь цінніші індійців

13.10.2016 в 07:51 переглядів: 311 коментарів: 0 Економіка
Український GlobalLogic влаштував для журналістів екскурсію по київським центру досліджень і розробок (R & D). Близько 400 українських інженерів працюють над софтом для таких медичних проектів, як, наприклад, інсулінова помпа (мініатюрний пристрій, здатне відстежувати рівень цукру в крові і при необхідності автоматично вводити в кров інсулін).

Виявилося, що все ПО з нуля для такого гаджета, що заміняє підшлункову залозу, створили наші інженери. Зараз вони розробляють софт для нейростимуляторів. Це мініатюрні імпланти, які підтримують різні функції організму, в тому числі всі того ж серцевого ритму. Фактично вони замінять органи.

Велика команда українців також працює над проектами в автомобільній індустрії. У GlobalLogic повідомили, що один з найбільших глобальних автомобільних концернів з 2018 року планує почати випуск автомобілів з мультимедійною системою на базі платформи Nautilus, розробленої в українському офісі.

Інший напрямок розробки українських інженерів - контекстний автомобіль: рішення, завдяки яким можна збирати, накопичувати і аналізувати статистику використання людиною свого автомобіля. Мова йде про швидкість, манері їзди, маршрутах руху, положенні крісла водія, що відтворюється музиці та багато іншої інформації. На основі цих даних система зможе прогнозувати майбутню поведінку водія і самостійно під нього підлаштовуватися.

Цікаво, що київські інженери пишуть навіть софт для автоматизації поліцейських машин в Штатах (відеозапису з камер на автомобілях і офіцерів, визначення місця розташування і швидкості автомобіля). Паралельно IT-фахівці зараз працюють над рішенням, яке буде служити для систематизації цифрової інформації, яку збирають слідчі з різних джерел (включаючи соцмережі). Наступний крок - впровадження штучного інтелекту в роботу детектива. "Машинне навчання відкриває нові горизонти для слідчої діяльності, прогнозування злочинності і дії на випередження", - розповідають в українському офісі.

В ході бліц-інтерв'ю керуючий директор GlobalLogic в Україні Ігор Біда розповів, що станеться з українським IT-аутсорсингом в найближчі роки.

- Яка ваша оцінка розмірів ринку IT-послуг в Україні?

- Ринок розробки програмного забезпечення в 2015 році склав близько $ 2,5 млрд. Це третя за обсягами експортна промисловість країни.

- А які прогнози на 2016 рік?

- Думаю, що можна очікувати зростання на рівні 10%. Але оптимістичний прогноз - до 15%. Можу сказати, що обороти нашої компанії точно виростуть на 15%.

- Я був недавно на українському аутсорсинг-форумі. На сесії, присвяченій майбутньому IT-фахівців, виступав ряд співробітників з Luxoft, EPAM, Softserve по підбору талантів. І вони говорили про перспективи нашої IT-галузі. Зокрема, згадували, що як європейська держава Україна ще недооцінена. Який у нас потенціал?

- Спробую зробити своє припущення: зараз ринок українського IT формують приблизно 90 000-100 000 інженерів. При цьому у нас є дані щодо випускників з IT-освітою - це близько 16 000 нових кадрів в рік. Це вже дуже хороший базис для швидкого зростання ринку (більше 15% в рік). У нас поки в три рази менше IT-фахівців, ніж, наприклад, в Польщі, де їх близько 300 000. Але перспективи наздогнати цю країну у нас хороші.

- В Україні немає власних R & D-центрів компаній з яскравими іменами, такими як Google або Facebook. Чи варто нашим IT-компаніям побоюватися їх приходу і конкуренції за кадри?

- Насправді багато відомі імена вже тут присутні. Просто у них немає офіційних представництв. Вони працюють через партнерів, таких як ми. Причини, за якими вони не відкривають тут свої R & D-офіси, дуже прості: зарегульований ринок, брак відкритості для міжнародного бізнесу, а також нестабільна геополітична і економічна ситуація. Іншими словами, непрогнозований майбутнє відлякує такі компанії від нашого ринку. Їм поки що вигідніше залучати партнерів.

Якщо ж вони сюди все-таки зайдуть, безумовно, це буде посилення конкуренції на ринку інженерних талантів. І я вважаю, що завдання держави і бізнесу на даний момент - модернізувати і покращувати систему освіти. Така тактика на випередження дозволить задовольнити майбутній попит на висококваліфіковані кадри.

- Як ви оцінюєте рівень зарплат українських фахівців у порівнянні зі світовим рівнем?

- Рівень доходів вітчизняних фахівців досить близький до європейських стандартів. Їх зростання, правда, дещо сповільнилося в останні два роки через нестабільну ситуацію в країні і кілька зниженого попиту на таланти. Але зараз цей попит відновлюється. І мені здається, що межі зростання компенсацій (зарплат. - Авт.) Вже досить близькі. Якщо ми маємо перевищити середньосвітовий їх рівень, то, природно, будемо неконкурентоспроможними в порівнянні з сусідами (Польща, Румунія, Угорщина). Не кажучи про те, що ми вже стали явно дорожче Індії, але поки що виграємо у них за якістю наших інженерних талантів.

- Наскільки ми дорожче індійців?

- За нашими оцінками, 10 років тому доходи українського інженера були в середньому на 15% нижче, ніж у його колеги з Індії, а сьогодні компенсація вітчизняного фахівця в середньому на 20% вище. Це суттєва зміна у вартості інженерних послуг, яке відбулося всього за 10 років.


- Індія - один з найбільших ринків IT-аутсорсингу в світі. Яку роль зараз відіграє IT-індустрія в цій країні?

- Ринок IT-послуг в Індії становить близько $ 143 млрд. Це більше 9% ВВП країни. В Україні наш внесок в економіку поки близько 3% ВВП.

- Чи можна порівняти нинішній шлях України з розвитком Індії в сфері аутсорсингу?

- Я думаю, варто звернути увагу на такі країни, як Ізраїль, США, а також Польщу, Румунію і Угорщину. IT там зародилися раніше, ніж в Україні. І якщо подивитися на історію розвитку IT в цих країнах, можна спрогнозувати, як ця галузь може рости далі в Україні.

- Який тоді сценарій можна було б взяти в якості потенційного для України?


- Мені імпонує приклад Ізраїлю. Подібно нинішній Україні, 10 років тому в Ізраїлі надавали послуги складного інжинірингу та R & D-аутсорсингу. Але з розвитком ринку виник гострий дефіцит кваліфікованих фахівців, що неминуче призвело до зростання вартості їхніх послуг. Тому відносно дешеві аутсорсинг-проекти поступово перемістилися в інші країни, в тому числі в Індію. А Ізраїль став однією з найбільш високотехнологічних країн світу. Сьогодні там знаходяться R & D-центри багатьох відомих IT-компаній і активно розвиваються власні технологічні стартапи.

Все це стало можливим завдяки критичній масі інженерів, які свого часу отримали знання та досвід, беручи участь в аутсорсинг-проектах для іноземних замовників. Згодом ці знання знайшли застосування вже у власних продуктових компаніях. Таким чином, IT стала однією з основоположних індустрій в Ізраїлі. Я вважаю, що подібний сценарій можливий і для України.

У нас є інженерні таланти, які активно розвиваються, беручи участь в міжнародних проектах. У числі інших базових умов розвитку індустрії - модернізація технічної освіти, ефективний захист прав інтелектуальної власності, стабільні умови для ведення бізнесу. Це ті напрямки, над якими Україна ще має активно працювати.

Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL