Головна » Різні новини » Українських водіїв зобов'яжуть надавати домедичну допомогу ...

Українських водіїв зобов'яжуть надавати домедичну допомогу ...

30.08.2016 в 08:42 переглядів: 307 коментарів: 0 Різні новини
На сайті Міністерства охорони здоров'я оприлюднений проект указу «Про затвердження Методичних рекомендацій з підготовки водіїв з надання домедичної допомоги постраждалим в результаті дорожньо-транспортних пригод». Після цього серед автомобілістів не змовкають дискусії.

Тепер всі учасники дорожнього руху повинні проходити регулярне навчання з надання медичної допомоги зі здачею іспиту і отриманням спеціального посвідчення. Навчання буде проводитися в спеціально обладнаному класі з проектором або інтерактивною дошкою, манекенами та іншими наочними посібниками.

Потім слід нагадування про військову операцію в Донбасі, підвищену актуальність питань медичної допомоги, а також підприємствах, що здійснюють вантажні та пасажирські автомобільні перевезення. Для відповіді на питання про те, чи торкнеться всіх водіїв (а можливо навіть пішоходів, як інших учасників дорожнього руху) необхідність проходити платне навчання і здавати іспит після його завершення, слід звернутися до чинного законодавства.

У 12 статті закону «Про екстрену медичну допомогу» йдеться про осіб, «які зобов'язані надавати домедичну допомогу». При цьому йде поділ за категоріями: рятувальники аварійно-рятувальних служб, працівники державної пожежної охорони, поліцейські, фармацевтичні працівники, провідники пасажирських вагонів, бортпровідники та інші особи, які не мають медичної освіти, але за своїми службовими обов'язками повинні володіти практичними навичками надання домедичної допомоги.

Водіїв автотранспорту в переліку немає. Однак в разі, якщо в підписаному при прийомі на роботу посадової інструкції є пункт про необхідність надання медичної допомоги, водій буде зобов'язаний пройти підготовку. Стаття 10 закону України «Про дорожній рух» сказано: «До компетенції власників транспортних засобів належить організація та здійснення заходів щодо медичного забезпечення безпеки дорожнього руху».

Тобто опис наводиться в загальних рисах і стосується власника, а не водія конкретного транспорту. Це може вказувати на обов'язок водія укомплектувати ТС аптечкою. У переліку документів, наявність яких передбачена законодавством для водія, а також для кандидатів у водії, свідоцтва про проходження навчання по будь медпідготовки на даний момент немає.

Виходить, що ініціатива МОЗ в даний час може носити лише рекомендаційний характер і не є обов'язковою для всіх водіїв, пішоходів, велосипедистів, а також погоничів тварин, які є учасниками дорожнього руху ....
http://allnews.com.ua
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL