Головна » Світ » Ураган "Ірма": у Флориді покинули домівки 5 мільйонів чоловік

Ураган "Ірма": у Флориді покинули домівки 5 мільйонів чоловік

09.09.2017 в 21:26 переглядів: 1109 коментарів: 0 Світ
 

П'ять з половиною мільйонів людей евакуюють з Флориди. На Штати насувається "Ірма" - один з найпотужніших ураганів в Атлантиці за останнє сторіччя. За останніми даними, стихія забрала життя 21. І зараз під загрозою - 26 мільйонів людей. Яких бід вже накоїла "Ірма"? - у нашому матеріалі.


Ось що залишає після себе "Ірма". Ураган, змітає все на своєму шляху. Руйнівну силу цього тропічного циклону вже відчули на Британських і Американських Віргінських островах, в Пуерто-Ріко, Домініканської Республіки і на інших островах Карибського басейну.Зараз ураган бешкетує на Кубі. На північно-східне узбережжя острова він обрушився вчора ввечері. Багато міста залишилися без електрики і транспортного сполучення. Спішно покинули країну близько 50 тисяч туристів. Вже з'явилися дані про значні руйнування. Але поки Ірма "вирує" - точні масштаби збитку - визначити складно.

"Тільки подивіться, який біди цей буревій наробив на Карибських островах, і стане зрозуміло, наскільки він сильний. Я навіть боюся уявити, що він зробить з нашим містом, з нашими будинками", - говорить Аріель Хернандез, житель Кайбарьен (Куба).

А вже завтра вранці "Ірма" нагряне в Сполучені Штати. Вітер все сильніше, вільні все вище. У Флориді вже відчувається її наближення. Багато прибережні міста - спорожніли. На вулицях - ні душі. Люди покинули свої будинки, завбачливо заколотивши наглухо вікна та двері. З собою взяли тільки необхідне. В цьому південному штаті знають - наскільки потужною буває стихія. У 92-му Флориду накрив ураган Ендрю. Тоді загинули 65 осіб. А він був набагато слабкіше "Ірми".

"Я дуже добре знаю, що таке потужний ураган. Тоді було враження, що будинок переїхав вантажний потяг. Ми залишилися без даху над головою і в прямому і в переносному сенсі. Це було жахливо", - говорить Джой Макрае, мешканка Флориди.

У Флориді триває масштабна евакуація людей. На заправках не вистачає бензину, на автомагістралях - не проштовхнутися. Близько чверті населення штату - а це понад 5 з половиною мільйонів осіб - у зоні ризику. Їх закликали негайно покинути свої будинки.

"Час підганяє. Якщо ви знаходитесь в зоні евакуації, вам потрібно їхати. Це катастрофічний шторм, нічого подібного наш штат ще не бачив. І пам'ятайте: ми можемо відновити ваш будинок, але ми не зможемо відновити ваше життя", - говорить Рік Скотт, губернатор Флориди.

Але перед загрозою смертельній небезпеці опинилися не тільки люди. У зоопарку Маямі витратили кілька годин, щоб перемістити в безпечне місце рожевих фламінго. Його співробітники перенесли по одній 3000 птахів, щоб заховати від "Ірми". А на Кубі для порятунку дельфінів задіяли вертоліт. Тварин перевезли з північного узбережжя в центр острова. Очікується, що сюди буря не дійде.

Зараз швидкість вітру в епіцентрі стихії - досягає 250 км/год. Ось тільки "Ірма" - прийшла не одна. Слідом за нею - на Кариби насувається ураган Хосе. Йому вже присвоїли - 4 категорію потужності. А на захід від "Ірми", над Мексиканською затокою переріс в ураган шторм "Катя"

Подробиці
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL