Головна » Різні новини » В Європарламенті безвіз прогнозують вже на весну

В Європарламенті безвіз прогнозують вже на весну

23.12.2016 в 09:10 переглядів: 330 коментарів: 0 Різні новини
Згідно з прогнозами джерела в Європарламенті, переговори з українського питання будуть розпочаті в березні-квітні. Міністр закордонних справ Павло Клімкін вважає, що остаточне рішення про надання безвізового режиму українцям з ЄС буде через кілька місяців - навесні наступного року. Про це він заявив в ефірі ТСН.

За його словами, за останніми даними в Європейському парламенті цей механізм [призупинення безвізового режиму, - ред.] Буде проголосований в лютому 2017 року. "Потім, відповідно, буде рішення Європейської ради, потім воно буде опубліковано, тобто дійсно, це справа кількох місяців", -сказав глава МЗС.

Він додав, що все залежить від термінів прийняття механізму призупинення, оскільки останні події в Берліні також впливають на ситуацію. "Там ніхто не боїться українців, але вони хочуть мати механізми впливу", - пояснив Клімкін.

У свою чергу, в Європарламенті власному кореспонденту УНІАН розповіли, що механізм тимчасового призупинення не буде ще раз виноситися на голосування на пленарному засіданні, якщо ніхто з депутатів не вирішить зворотне. Згідно з останніми прогнозами ЕП, переговори з українського питання будуть розпочаті в березні-квітні.

"На пленарному засіданні було проголосовано не остаточна версія - текст ще повинен бути перевірений фахівцями за законодавством, повинен бути переведений на всі офіційні мови. Це те, що ми називаємо коррігендум. Тому він повинен повернутися назад до Комітету і після нього - на пленарне засідання. Але це не означає, що має бути голосування. Тільки в разі, якщо хто-небудь буде просити винести питання на голосування. Голосування не буде - на початку пленарного засідання буде зроблено оголошення і, якщо не буде ніяких заперечень, буде вважатися, що справу зроблено. Це може статися, швидше за все, на пленарному засіданні в лютому ", - пояснив співрозмовник агентства.

Про тимчасові рамках, коли можуть бути розпочаті міжінституційні переговори з надання безвізового режиму України, співрозмовник зазначив, що ЕП "був готовий це зробити місяць назад".

За його словами, на прохання почати переговори Рада сказав, що їх не буде до тих пір, поки механізм тимчасового призупинення не вступить в силу. "Зараз це залежить від Ради - парламент готовий до переговорів", - підкреслив він.

Нагадаємо, що 15 грудня Європарламент схвалив механізм припинення безвізового режиму, який дозволяє прийняти рішення по безвізу для України і Грузіі.15 грудня Європарламент також оприлюднив нову можливу дату розгляду питання про введення безвізового режиму, але цю дату (3 квітня) згодом прибрали з сайту організації . В Європарламенті пояснили, чому так вийшло.
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL