Головна » Різні новини » Велика озонова діра

Велика озонова діра

22.11.2016 в 08:49 переглядів: 359 коментарів: 0 Різні новини
На цей раз до весни очікується виснаження шару до рекордних розмірів.
Забруднюючі речовини в атмосфері і сувора зима пробили масштабну діру в озоновому шарі Землі над Арктикою. Метеорологи побоюються, що з настанням весни тепло Сонця завдасть озону ще один сильний удар. Про це повідомляє Science News.

В рамках реалізації Монреальського протоколу 1989 були знижені викиди шкідливих для озону з'єднань брому і хлору, і розростається над обома полюсами озонові діри почали затягуватися. Однак хімічні сполуки вкрай повільно йдуть з атмосфери, через що кожної зими над Антарктикою відкривається нова велика діра.

Раніше Арктиці це не загрожувало, але холодна зима 2015-2016 року сприяла конденсації азотної кислоти (перш за все, з природних джерел) і утворення переливаються яскравими квітами хмар над північними широтами. Такі хмари каталізують хімічні реакції, що роблять хлор небезпечним для озону. Для освіти великої діри не вистачає тільки яскравого сонячного світла, якого навесні стане значно більше.

Хоча над Арктикою небезпечне явище загрожує тільки фітопланктону в Північному Льодовитому океані, бідні озоном повітряні маси можуть дрейфувати на південь від, до більш населеним широт. У гіршому випадку жителям північній Євразії та Канади доведеться провести весну в ультрафіолетовому випромінюванні, характерному для широти південної Каліфорнії, відзначають кліматологи.

Озоновий шар стримує проникнення ультрафіолетових променів в нижні шари атмосфери і до поверхні Землі. Однак молекула озону вкрай нестабільна і швидко розпадається під впливом сторонніх каталізаторів в верхніх шарах атмосфери.
Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL