Головна » Здоров`я » Відмова від вершкового масла небезпечно для серця

Відмова від вершкового масла небезпечно для серця

19.04.2016 в 14:26 переглядів: 268 коментарів: 0 Здоров`я
Заміна вершкового (коров'ячого) масла на рослинні жири, багаті лінолевої кислотою, призводить до зниження рівня холестерину в крові, але не впливає на показники серцево-судинних захворювань. Дослідження американських дієтологів опубліковано в British Medical Journal.

Медики поставили за мету перевірити традиційне твердження про перевагу для здоров'я вживання рослинних жирів (зокрема, кукурудзяного, соєвого, лляної і соняшникової олії) перед тваринами (наприклад, коров'ячим). Фахівці провели дробовий аналіз дослідження MCE (Minnesota Coronary Experiment).

Експеримент проходив в штаті Міннесота в 1968-1973 роках з метою з'ясування впливу заміни тваринних жирів на рослинні на показники захворюваності на ішемічну хворобу серця та смертності, викликаної зниженням рівня холестерину в крові. У MCE взяли участь 9423 людини у віці 20-97 років з будинку престарілих і шести психіатричних лікарень.

Дієтологи виявили у тих, хто замінив у своєму раціоні тваринні жири на рослинні, в порівнянні з контрольною групою, зниження рівня холестерину в сироватці крові, але не знайшли підтвердження гіпотези про те, що багаті лінолевої кислотою рослинні олії знижують ризик смертності від ішемічної хвороби серця або інших причин.

На думку вчених, публікація неповних даних MCE сприяла поширенню в суспільстві думки про перевагу рослинних жирів перед тваринами. Вчені в своєму дослідженні не дають рекомендацій по заміні одного типу масел на інші, але закликають з обережністю ставитися до дієтологічних рекомендацій, заснованим на неповної звітності.

У 2009 році Американська асоціація серця повідомила, що дієта з низьким вмістом насичених жирів і високим (5-10 відсотків від щоденного споживання калорій) змістом лінолевої і омега-6 ненасичених жирних кислот корисна для серцево-судинної системи людини.

Джерело:http://Lenta.ru
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL