Головна » Різні новини » Вкрадені РФ бурові установки

Вкрадені РФ бурові установки

14.12.2016 в 09:28 переглядів: 314 коментарів: 0 Різні новини
Прикордонна служба зафіксувала роботу вкрадених РФ бурових установок

Державна прикордонна служба України виявила дві захоплені Російською Федерацією українські бурові установки у виключній (морській) економічній зоні України в Чорному морі і зафіксувала їх роботу.

Про це, як повідомляє УНІАН, заявив перший заступник начальника - начальник штабу Південного регіонального управління Держприкордонслужби України генерал-майор Віктор Бабюк.

За його словами, 30 листопада та 1 грудня прикордонники провели спеціальну морську операцію з висвітлення обстановки у виключній (морській) економічній зоні України в районі Одеського газового родовища, в Північно-Західній частині Чорного моря. На першому етапі операції для проведення повітряної розвідки зазначеного району було залучено літак ВМС України.

"На світанку 1 грудня в 65-ти милях на південь від Одеси кораблем Морської охорони" Григорій Куроп'ятников "виявлено 2 самопіднімальні бурові установки (СПБУ), захоплені Росією в період окупації Автономної Республіки Крим", - сказав Бабюк.

Він зазначив, що в порушення міжнародних правил мореплавання знаходилися на платформах СПБУ суднокоманди і інші, в т. Ч. Озброєні особи, не відповідали на неодноразові запити українських прикордонників, які подавалися на загальноприйнятому радіочастотний каналі.

Як зазначив начальник штабу 1-го загону Морської охорони капітан 1-го рангу Ігор Запьянцев, незабаром в район Одеського газового родовища підійшов російський військовий корабель, який в порушення норм міжнародного морського права здійснив небезпечне маневрування поблизу українського корабля.

"Завдяки вмілим діям нашого екіпажу вдалося запобігти зіткненню кораблів", - підкреслив Запьянцев.

"Григорій Куроп'ятников" зафіксував порушення Російською Федерацією норм міжнародного морського права. Відповідні процесуальні та інші документи передані представникам правоохоронних органів, прокуратури. Крім цього, зафіксовано факт зміни державою-агресором навігаційних даних і назви захопленої СПБУ і незаконне використання на ній російського прапора.

З ініціативи Адміністрації Держприкордонслужби в морському поході взяли участь представники Міністерства з питань тимчасово окупованих територій, СБУ, Національної поліції в АР Крим, Нафтогазу і Чорноморнафтогазу, прокуратури АР Крим, і військової прокуратури Південного регіону, екологічної інспекції.

Як зазначив Бабюк, задокументовані результати морської операції встановленим порядком будуть надані уповноваженим державним органам для посилення позиції України в міжнародних судових процесах проти Російської Федерації.

Нагадаємо, раніше представники Чорноморнафтогазу заявили, що Росія щорічно незаконно видобуває 2 млрд куб. м природного газу на українській частині шельфу Чорного моря.
Важливо:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL