Головна » Економіка » Заборона продажу ще декількох лікарських препаратів

Заборона продажу ще декількох лікарських препаратів

24.11.2016 в 10:42 переглядів: 325 коментарів: 0 Економіка
Комісія заборонила продаж в нашій країні деяких препаратів від тиску, вакцини проти сказу і одного протипухлинного засобу.

В Україні заборонили ще кілька видів ліків. Про це Держлікслужба повідомила на своєму офіційному сайті, опублікувавши кілька розпоряджень про вилучення з продажу ряду препаратів і їх утилізації.

Причини ліквідації препаратів з українського фармринку різні. Наприклад, реалізація засобів від гіпертонії і стенокардії Діакордін і Лозап чеського виробника Зентіва заборонена через те, що сама компанія відкликала з продажу кілька партій препаратів, про що українських контролерів повідомили чеські колеги. Вони не назвали причини, які передували такому рішенню, але як правило, на такі заходи виробники йдуть в тому випадку, якщо виявляють проблеми з якістю препаратів.

В такому випадку можна пояснити, чому Держлікслужба так яро наполягає на ліквідації цих препаратів з полиць українських аптек і знищення їх запасів на складах, вимагаючи надати відповідний акт про утилізацію.

Ще один заборонений препарат - протипухлинні таблетки Алкеран німецької компанії Екселліо ГмбХ, потрапив в чорний список через документальних проблем. За інформацією Держлікслужби, таблетки були неправильно ввезені в Україну. Така ж ситуація склалася і з вакциною проти сказу Верораб французького виробника Санофі Пастер С.А. Регулятор запропонував аптекарям два варіанти позбавлення від заборонених ліків: повернути їх виробникові або утилізувати.

У той же час Держлікслужба зняла заборону на реалізацію розчину Рінгера (фізіологічний розчин, який використовується при зневодненні організму, опіках як плазми при переливанні крові та ін.) Українського виробництва (Юрія Фарм), який перебував на "карантині" з травня 2016 р

Держлікслужба постійно моніторить український фармринок і регулярно вводить або знімає заборони на реалізацію деяких препаратів. Причини для приміщення ліків на "карантин" не завжди бувають небезпечні для здоров'я (помилка в інструкції, порушення при возі, шлюб упаковки тощо), але іноді бувають і ситуації, коли препарат представляє реальну загрозу для життя.

Наприклад, в липні цього року було заборонено відразу кілька серій відомих таблеток Но-шпа через підозри чиновників в їх фальсифікації. А серпні Держлікслужба наклала "вето" на реалізацію голландського розчину для ін'єкцій Метотрексату-Тева. Серія 15В19КС цього лікарського засобу була заборонена до реалізації та застосуванню на підставі отриманої Держлікслужбою інформації про випадок смерті пацієнта.

Тому слід уважно стежити за розпорядженнями регулятора і не купувати сумнівних препаратів, які не пройшли відповідний контроль.

Нагадаємо, що в Україні з'явилася інноваційна програма для контролю за якістю ліків, яку може завантажити і використовувати кожен українець на своєму смартфоні.
Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL