Головна » Освіта » Запам'ятовування іноземних слів

Запам'ятовування іноземних слів

27.01.2017 в 09:03 переглядів: 388 коментарів: 0 Освіта
Загальні правила

Намагайтеся пов'язувати слова, словосполучення, великі блокі.Такім чином Ви зможете у декілька разів більше вивчити за один раз. Пам'ять здатна утримати на початковому етапі (короткочасна пам'ять) 7 + (-) 2 одиниці блоку інформації, що запам'ятовується.

Це вірно в тому випадку, якщо Ви не пройшли попередній курс і не виконали його вимог. Почніть запам'ятовувати 3-5 слів, поступово перейшовши до п'яти блоків по 30-50 слів. Перш, ніж твердо вирішити запам'ятовувати понад п'ять блоків, проекспериментуйте.

Порівняйте результати, знайдіть оптимальну кількість слів у блоках. Слід врахувати, що якщо Ви продовжите заняття по розвитку образної пам'яті, зможете підвищити ємність блоку і їх кількість до дев'яти. На початковому етапі рекомендується підбирати найбільш парадоксальні, смішні картинки, вирізати їх і наклеювати в окремий зошит, записуючи поряд "зв'язки" слів. Таким чином вийде блок.

Тренуючись і вивчаючи мову одночасно, через місяць-півтора Ви раптом виявите, що зв'язки утворюються вже самі собою. Якщо Ви пройшли запропонований курс повністю, яскраві парадоксальні образи і картинки Ви зможете самі вибудовувати в своїй уяві.

Мимовільне запам'ятовування відбувається, якщо в уяві будуються образи так, що вони головному персонажу або допомагають досягти мети, або заважають.

З більшою часткою мимовільності запам'ятовування відбувається, якщо ми концентруємо увагу на значенні слова і його звучанні, а не на заучуванні (обманюємо зубріння). Щоб поглибити розуміння мови, рекомендується глибше розібратися із значенням слів, тобто. заглянути в тлумачний словник. Якщо є можливість, то не в один.

Також рекомендується вимовити слово, ставлячи наголос на різних складах по черзі і з виразом різних емоцій (здивування, радість, гнів, розчарування, захоплення і т.д.).

Якщо Ви переконали себе, що запам'ятовуєте не так на тиждень, а на все життя, Ви відразу відчуєте разючий контраст як запам'ятовування. Тому перш ніж запам'ятати, переконаєте себе в тому, чи відчуєте, уявіть, що Ви запам'ятовуєте на все життя. Згадаймо одну вправу.

Початкове положення стоячи. Закрили очі, стан бездумності, провели уявний масаж. Уявімо, що на нас накинули канат, відчули, побачили його і потягнули вперед "трактором", стали навшпиньки. Це буде показником того, що відкрилася "доріжка" в підсвідомість. Повторюйте наступну формулу 10 15 разів: "Я легко і просто вивчаю мову. Бажання вивчати мову з кожним днем ​​зростає все більше і більше". Підкріплюємо повторення образними уявленнями. З кожним повторенням Ви повинні додавати до образів якийсь новий штрих.

Не допускайте не тільки механічного, але і одноманітне повторення. Формулу можна скласти довільно. Єдине, що потрібно врахувати при складанні формули накази наше внутрішнє "Я" не любить. Потрібно вселяти, а не наказувати.

Техніка запам'ятовування

1.Підібрати до іноземного слова співзвучне, схоже по звучанню повністю або частково, російське слово і скласти пов'язану з російським перекладом образну зв'язку.

2.Врахуйте, Ваша мета повинна бути не запам'ятовування іноземного слова, а знаходження зв'язки між словами, незвичність зв'язки, наявності в ній руху. Все обов'язково повинно підкріплюватися запам'ятовуванням п'ятьма органами почуттів це основне.

3.Іменники. Соор (англ.) Підбираємо слово-купатися-Курник (переклад) Уявіть себе купаються в річці. Раптом на Вас налітають і всідаються кури. Подивимося на слово соор Ви напевно згадайте підібране слово Купатися-слідом сидять курей і слідом-курник (переклад).

4.Складні (важкі) слова перетворити шляхом заміни однієї-двох літер і потім побудувати зв'язки. Dig (копати) букву "i" міняємо на "о". Виходить дог собака. Вона лапами, немов лопатами, риє яму. Причому собака дуже худа так запам'ятовуємо заміну "i" на "о". Ми дивуємося, як така худа собака може встояти на ногах.Слово з приводом (аналогічно словосполученню). Тo table (ту у, таблетка) до столу (пер.) Ту у (гудок паровоза). До столу з'їжджаються з усіх боків таблетки, які і видають цей звук.

Ми Вам показали принцип запам'ятовування іноземних слів. Ці прийоми краще використовувати в поєднанні з незвичайними малюнками (наприклад, з журналу "Крокодил"). Техніка роботи з малюнками полягає в наступному: підібравши відповідний малюнок, Ви переписуєте назви предметів, понять, зображених на ньому. Потім з російсько-англійського або іншого словника виписуєте переклади.

Після цього складаєте зв'язки до кожного окремого слова, дивлячись на малюнок і уявляючи незвичайний сюжет. Таким чином, за один підхід можна запам'ятати від 20 до 50-70 слів. Записи зберігайте, вони Вам знадобляться для повторення.

Позаймавшись протягом одного-двох місяців по півтори-дві години в день, Ви виявите, що зв'язки вже утворюються довільно. Для освіти установки мимовільного запам'ятовування зазвичай необхідно півроку (твердої установки). Таким чином, запам'ятовування відбуватиметься як би само собою. 

Повторення

Найбільш оптимальний час перерви 10 хвилин (необхідно для початкового "прояви", тобто фіксації інформації). Нижче в таблиці ми наводимо найбільш оптимальна кількість повторень слів за допомогою образної памяті.Секрет пауз полягає в тому, що під час перерви мозок переводить інформацію в довготривалу пам'ять. Цей процес порушується навіть у тому випадку, якщо Ви під час перерв повторюєте (відбувається стирання).
Автор статті: Сергій Забабонов
Важлива інформація:http://lingvoportal.blogspot.com
Фотографії по темі
Читайте також:
Комментарії 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL