Неподалік від алжирського міста Сіді Бель Аббес розташоване озеро, природного походження і наповнене воно чорнилом. Риби і рослинності у водоймі немає, так як чорнило дуже отруйне і ним можна тільки писати на папері. Тривалий час вчені не могли зрозуміти з якої причини таке озеро утворилося. І нарешті нещодавно, вчені провели аналіз і масу досліджень, в яких була встановлена причина утворення подібних озер." />
Главная » Статьи » Ерудит » Географія

Найзагадковіші озера планети

.


А справа в тому, що у двох річок, що впадають в це озеро, вірніше  в хімічному їхньому складі. В одній річці дуже багато солей заліза повністю розчинених, а в іншій маса всіляких органічних сполук, які вона запозичила у торф'яних боліт, розташованих неподалік. При злитті двох річок в озеро, річкові потоки починають взаємодіяти один з одним, і в процесі постійних хімічних реакцій, запаси чорнила в озері поповнюються регулярно. У місцевих жителів неоднозначне ставлення до подібного феномену. Деякі вважають що його створив сам Диявол, інші в свою чергу не забувають отримувати з нього користь. Можливо з цієї причини у озера штук шість найменувань. Найбільш відомі - "Чорне озеро", "Чорнильниця" і "Око диявола". Чорнило з цього озера продають крім Алжиру ще в багатьох країнах.
 А як Вам асфальтове озеро в Тринідаді? І таке диво природи існує. Це озеро знаходиться всього в п'ятдесяти кілометрах від кордону з Венесуелою. Поплавати і скупнуться в ньому ясна річ не вийде. Розташувалося таке чудо-озерце в кратері одного вулкана, що плюються брудом. Глибина біля озерця не маленька - цілих 90 метрів, а площа цілих 45 гектарів. У парі кілометрів від озера розташовано селище під назвою Ла Бреа.
 При виході із земних надр, нафта через випаровування поступово розтрачує практично всі летючі речовини, і в зв'язку з чим стає справжнім асфальтом. Весь цей процес відбувається в центральній точці озерної улоговини. Це диво природи отримало назву "Мати озеро", так як в ньому постійно поповнюються запаси асфальту. Саме завдяки постійному поповненню озеро в Тринідаді зберегло свої резерви, і це при тому, що щорічно з "нього вичерпують" більше 100 000 тонн асфальту, який так потрібен будівельникам. Основний відсоток видобутого асфальту йде на експорт до Сполучених Штатів Америки, Великобританію та інші країни. Всього на території озера в процесі розробки асфальтних родовищ, змогли добути більше 5 млн тонн будівельного матеріалу, а рівень озера зменшився всього-лише на якихось півметра.
 Людина може спокійно погуляти по озеру, однак до його центру наближатися вкрай небезпечно. Але якщо раптом хтось залишився на тривалий час без руху на одному місці, то він буде повільно занурюватися в чорну безодню. Практично будь-які предмети, залишені на тривалий час на поверхні цього озера, через деякий час зникнуть в "водоймі". При вивченні глибин озерця, вчені змогли виявити цілі кладовища доісторичних тварин, в їх числі опинилися і останки мастодонтів, загиблих в льодовиковий період. Можливо "Мати озеро" піднесе ще чимало сюрпризів нашим вченим.
 Запасами асфальту не обділене і Мертве море, яке відоме своїми властивостями, завдяки великій кількості солей. Про те, що це море найсолоніше в світі я думаю чули всі, проте навряд чи хтось чув, що крім солей в цьому морі є і асфальт. Періодично скупчення асфальту спливаются на поверхню. Нагадують по своїй консистенції ці скупчення смолу. Частенько такі чорні плями за допомогою хвиль добираються до берега і залишають на ньому свої сліди. Асфальт з Мертвого моря добувають ще з давніх часів. Використовували його у різних галузях промисловості: смоленним судів, виготовлення різних хімічних продуктів і для будівництва доріг. До середини минулого століття вважалося, що основним постачальником асфальту в світі є Мертве море. Нові родовища почали розроблятися тільки в 50-х роках двадцятого століття.
 Мабуть самим мертвим водоймою на Землі можна вважати озеро Смерті, який знаходиться на Сицилії. По берегах озера не спостерігається рослинність і живність, купатися в ньому не можна ні в якому разі. Як тільки жива істота надає в цьому озері, моментально гине. Якщо людина опустить в нього ногу або руку, то відразу відчує найсильнішу печіння і побачить, як шкіра покриється пухирями й опіками. Виявляється, що у воді цього приємного озерця міститься висококонцентрована сірчана кислота. На цей рахунок у вчених є парочка версій: озеро поступово розчиняє невідомі породи, за рахунок чого йде збагачення кислотами. Але за результатами досліджень перемогла друга гіпотеза. Виявляється, що концентрована кислота потрапляє в озеро за допомогою двох джерел, які розташовані на дні.
Не обійшлося і без загадок Російських озер. Ось наприклад Пусте озеро називається носить таку назву не просто так. Усі навколишні озера просто кишать рибою, однак у порожні озері її не намалюєш, і це незважаючи на те, що його неодноразово зариблюють найбільш невибагливими видами риб. Дивно начебто ... І річки в нього впадають такі, що риби там просто завались. Не раз дослідники пробували заселити цей загадковий водойму, але безрезультатно. Таке відчуття що вся риба просто заснула, і озеро Пусте таким і залишилося. Дивно, але хіміки неодноразово брали воду для аналізу на вміст у воді яких те домішок, через які риба гине. Але як не дивно, нічого вони не знайшли. До цих пір ніхто так і не може пояснити природу цього "порожнього" озера ...


Джерело:http://nakomstva-on-line.blogspot.com

Категория: Географія | Добавил: virst (18.11.2012)
Просмотров: 1112 | Теги: Географія., статті | Рейтинг: 1.0/1
Читайте також:
Всего комментариев: 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL