Главная » Статьи » Світ

Меморіальна премія Астрід Ліндґрен 2016: Мег Рософф


Щойно у Стокгольмі було оголошено переможицю Меморіальної премії Астрід Ліндґрен 2016 (Astrid Lindgren Memorial Award). Цьогоріч ця престижна нагорода, яку свого часу отримували Моріс Сендак, Кітті Кроутер, Ісоль, Барбру Ліндґрен, Шон Тан, Філіп Пулман та багато інших відомих в усьому світі дитячих письменників, дісталася Мег Рософф (Meg Rosoff).

Підліткові романи Мег Рософф промовляють як до емоцій, так і до розуму. Її блискуча проза розповідає про пошуки сенсу й ідентичності у химерному світі. Її хоробрі й дотепні оповідання унікальні. Вони не залишають читача байдужим.

журі премії Астрід Ліндґрен

Письменницьким дебютом Мег Рософф став підлітковий постапокаліптичний роман «Як я зараз живу» (How I Live now, 2004), який одразу ж здобув прихильність у читачів, а у 2013 році був екранізований британським режисером Кевіном Макдональдом (в укр. прокаті — «Як я тепер кохаю»). З того часу Мег написала ще шість підліткових романів, кілька книжок-картинок, і один роман для дорослих.Герої Мег Рософф перебувають на межі між дитинством і дорослим життя. Намагаючись знайти себе, розібратися з власною ідентичністю та сексуальністю, вони зіштовхуються з важкими випробуваннями та мимоволі потрапляють до незрозумілих ситуацій. Як і Астрід Ліндґрен, Рософф повністю співпереживає своїм героям і залишає дорослий світ на периферії.Книжки Мег Рософф здобули чимало нагород, зокрема Guardian Children’s Fiction Prize, англо Карнегі іDeutsche Jugendliteraturpreis. Її книги було перекладено на більш ніж 20 мов, а сама авторка стала членкинею Королівського товариства літератури (Royal Society of Literature) в 2014 році.

bokmal.com.ua
 
Категория: Світ | Добавил: Anna (07.04.2016)
Просмотров: 325 | Теги: письменник, Астрід Ліндґрен, книги, діти, Меморіальна премія, переможиця, Стокгольм | Рейтинг: 0.0/0
Читайте також:
Всего комментариев: 0
avatar
Copyright © 2016 INFOPORTAL